Výstava Beze strachu představuje aktuální tvorbu Veroniky Psotkové, která je založena na realistickém figurálním sochařství. Ústředním motivem výstavního projektu je odvaha udělat změnu. Učinit krok do neznáma, aniž by nás při tom paralyzoval strach, bývá často jedno z nejtěžších i nejdůležitějších rozhodnutí v našich životech a může se týkat zdánlivých malicherností i existenciálních situací.

 

Solitérní i souborné instalace a jejich mnohdy monumentální provedení mají za cíl nutkavě dodat odhodlání všem, kteří jej v danou chvíli potřebují. Drátěné bytosti svým zpracováním nastavují pomyslné zrcadlo tomu, co aktuálně prožíváme, a současně nás mohou přimět k rozehrání naší vlastní fantazie. Výstavou prostupuje také téma tlaku na jednotlivce, ať už z vlastního očekávání, nebo od společnosti jako celku.

 

Vedle dalších tematických souborů Psotková na výstavě představuje autorské cykly Kůže líná a Kluzká židle. Dominantním objektem je ale především Pilíř společnosti, který je unikátním představením autorčiných figurálních site-specific kompozic, které dotváří přímo na konkrétním místě.