Michaela Doskočilová, svou tvorbou známá též pod jménem 'MOTOMYŠ', pochází z Rychnova u Jablonce nad Nisou. 
     Vystudovala Střední školu uměleckořemeslnou a oděvní v Liberci a následně oděvní návrhářství na Technické univerzitě v Liberci. Magisterské studium úspěšně ukončila v Brně na Vysokém učení technickém, kde odbočila od oděvního návrhářství ke studiu malby v ateliéru prof. ak. mal. Martina Meinera.
     Přezdívku Motomyš získala díky své velké vášni – motocyklům. Motocykly, zejména veteráni jsou jejím největším koníčkem, sama jich vlastní několik a věnuje jim mnoho času. Svět motorů se pochopitelně odráží i v její tvorbě. Již při studiu oděvního návrhářství šila trendy oblečky pro mladé motorkářky, čímž byla odlišná od ostatních návrhářů. Stejné téma se objevuje i v jejích velkoformátových barevných obrazech. Tentokrát nevystaví Motomyš obrazy motorek samotných, ale nechala se inspirovat olejem z nich vyteklých.
     Na výstavě -volej- tedy budeme moci zhlédnout olejomalby na plátně a plexiskle.

     Výstavou Volej Míši Doskočilové zahajuje Galerie Ahoj Nazdar Čau výstavní činnost v prostorách chráněné kavárny Spolkového domu v Jablonci nad Nisou. Přibude tak k výstavnímu projektu galerie ve 2 vitrínkách kina Varšava v Liberci jako sesterské místo, v kterých budou výstavy probíhat současně. Máme radost, že můžeme liščím tělem propojit tato dvě města, která odedávna spolu soupeří a dostat tak mladé současné umění i do Jablonce. 

https://www.facebook.com/events/1468534676766303/