Sobotní den bude věnovaný umělé inteligenci nejen v kontextu umění. Helena Lukášová představí umělecké projekty, na kterých se AI jako (spolu)autor podílela. Otevřeme diskuzi o simulaci lidského chování, kreativitě a autonomním strojovém myšlení. Následně si s Lenkou Hamošovou sami otestujete fungování AI, způsoby jak ji vnímáte z vlastní perspektivy a jak AI prostupuje současný propojený svět lidi a digitálních médií.

  

Po obědě následuje část s Tomášem Javůrkem, který kriticky zkoumá, jak učící se algoritmy bezostyšně vklouzávají nejen do běžného života, ale i do mnohých kreativních procesů. Naše technologická gramotnost však často za tímto nenápadným vývojem zaostává a tak se nástroje strojového učení více ocitají v rukou technologických gigantů, kde s nimi pracuje hrstka dobře placených a velmi kreativních jedinců. Pojďme alespoň o malý kousek posunout startovní čáru na dráze od závislosti k tvořivosti a ponořme se na chvilku do vod neuronových sítí. Objevme mnohdy příliš podceňovaný potenciál strojového učení v kreativní práci.

  

Tento workshop je určený všem zvědavcům, předešlá znalost informačních technologií není nutná. Po workshopu proběhne koncert Jiřího Suchánka.

 

Registrujte se prosím na mailu futuresonix@gmail.com