Památník národního písemnictví zve na vernisáž výstavy Z hvězdy kruh nejkrásnějších knih
+ slavnostní předání cen v soutěži o Nejkrásnější české knihy roku 2019. 

U příležitosti předání cen vítězům vychází katalog Nejkrásnější české knihy roku 2019 v grafické úpravě Martina Odehnala & Štěpána Malovce. Večer moderuje herec Jiří Kniha.

55. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2019 pořádají Památník národního písemnictví a Ministerstvo kultury ČR.

Z HVĚZDY KRUH nejkrásnějších knih Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska je mezinárodní výstava u příležitosti 55. výročí soutěže o Nejkrásnější české knihy roku. S knihou pracuje jako s objektem krásy, kvalitním řemeslným a výtvarným počinem, a nabízí možnost mezinárodního srovnání dvou ročníků vítězných knih (2018 a 2019). Prostřednictvím pěti výtvarných děl od Jana Hendrycha, Krištofa Kintery, Petry Peškové, Michala Pustějovského a Jindřicha Zeithammla zároveň tematizuje moment soudu, složitost rozhodování a nebezpečí kultu. 

Výstava se koná ve spolupráci ze zahraničními soutěžemi, polské Najpiękniejsze Książki Roku, německé Die Schönsten Deutschen Bücher, švýcarské Les plus beaux livres suisses de l‘année a Najkrajšie knihy Slovenska.

Kurátoři: Eliška Boumová, Zdeněk Freisleben, Klára Voskovcová