“Poprvý jsem Zahrádky navštívil ještě se svým tátou v roce 1999. Jeli jsme sem na zámek, kde táta žil, když mu bylo osmnáct. Spolu s jinejma mladejma lidma z různejch zemí. Měli tady přípravný kurzy češtiny před tim než nastoupili na pražskou Karlovu univerzitu.

Dali jsme si tenkrát oběd v zámecký restauraci a táta začal vzpomínat. Nejvíc na to jak mu byla zima, taky jak se opil a jak všechny holky “dělaly děsný fóry”. Nebylo to poprvé, co mi o Zahrádkách vyprávěl, ale tam sem pochopil, kolik to pro něj znamenalo. Vyprávěl i věci, co sme nikdo z rodiny nikdy neslyšeli. Táta byl vždycky děsně racionální, teda ve srovnání s mámou nebo babičkou. Najednou mi vypráví jak se šíleně bál, když poprvé sněžilo. Vůbec prej nevěděl co si počít. Chtěl sem se smát, ale nedovolil sem si to.

Na jaře když sem projížděl Evropu, napadlo mě se tam podivat znova. Zámek byl zavřenej a chyběl kus střechy. Tak sem se šel projít po parku a viděl sem chlápka jezdit na sekačce. Řikal, že se tam teď o to stará od tý doby, co to prej vyhořelo. Já mu vyprávěl jak sem tam byl ještě před tim a taky o tátovi. Byl hodnej a pustil mě dovnitř. Nikdy sem nic takovýho neviděl.

Za pár měsíců sem tam jel zase. Už pracovat na týhle výstavě.”

Po vernisáži bude VEČÍREK v prostorách klubu K4, zahraje DJ Jeffology.