Galerie 4 zve na výstavu z cyklu Jubilanti. Retrospektivní výstavu fotografa, kurátora a ředitele Galerie 4, Zbyňka Illka. 

 

Zbyněk Illek (*1954) vystudoval nejdříve Pedagogickou fakultu v Plzni, později absolvoval Institut výtvarné fotografie v Opavě. Od roku 1985 je ředitelem a kurátorem Galerie 4, kterou založil při OKS Cheb. Žije a pracuje v Chebu. Kromě množství fotografických výstav, jež pořádal jako kurátor, realizoval řadu nekonvenčních akcí a workshopů, intenzivně se věnuje i jednotlivcům s vážným zájmem o fotografii. Jako fotograf se dlouhá léta zabývá černobílou i barevnou fotografií, pro obojí jsou příznačné znaky – lapidární přesvědčivost, sdělnost kompozice, čistota a neokázalost výrazu. Výběr z fotografických kolekcí byl umístěn do 4. NP Art Centra Galerie 4. 

 

K výstavě bylo přizváno 10 českých a zahraničních fotografek – Katarina Brunclíková, Gabina Fárová, Štěpánka Jáchymová, Dana Kyndrová, Adéla Leinweberová, Markéta Luskačová, Janna Riabowa, Alice Šmídová, Tereza z Davle a Sandra Torralba – s nimiž spolupracoval v určitých etapách své galerijní činnosti, ať již se jednalo o profesionální práci či vzdělávací. Jejich práce představuje výstava ve 3. NP.