Výstava, doprovodné večery, zvukové akce a dílny ve městě: zvuková událost Galerie a Klubu K4 ve spolupráci s Komunikačním prostorem Školská 28.

Výstavy:

5. – 30. června 2011

Zvukové prahy / Sonic thresholds
Internetová zvuková mapa Prahy, kolektivní práce, Galerie Klubu K4

Martin Blažíček – Čítárna / Reading room
Prostorová zvuková instalace, kavárna Klubu K4

Stanislav Abrahám – Studiolo
Poslechová instalace, Zázemí prostoru K4

Doprovodný program:

Zvuky na mapě města
Klub K4, 8. června 2011, 19.30

Zvuková obydlí a další
Galerie Školská 28, 22. června 2011, 18.00

Zvláštní site-specific sonické intervence
13. června, 23.00, park na Parukářce
21. června, 23.00, Nákladové nádraží Žižkov
28. června, 23.00, park Stromovka

Výstavy
5. – 30. června 2011

Zvukové prahy / Sonic thresholds
Tři instalace vzniklé v rámci projektu “Zvukové prahy” jsou zaměřeny na oblast zvukových umění a problematiku zvukového prostředí města. Tři audiovizuální instalace odkazující na subjektivní aurální mapu Prahy a jsou inspirovány mezinárodním projektem “Nejmilejší zvuky Prahy” (panto-graph.net/favouritesounds), který vznikl v roce 2009 v rámci česko-německého projektu Radio d-cz realizovaný Peterem Cusackem z Londýna a Milošem Vojtěchovským z Prahy.

Kartografie Prahy n.p.
Internetová zvuková mapa Prahy, kolektivní práce, galerie Klubu K4
Instalace “Kartografie Prahy n.p.” je představena formou projekce webové stránky, vybavené aplikací pro google maps a zvukovou aparaturou. Webová stránka je vytvořena autorem projektu “aporee.org” Udo Nollem. Aplikace umožňuje posluchačům nejen brouzdání virtuálními zákoutími Prahy, kam jste někdy sami už léta nezabloudili, ale hlavně si poslechnout náhrávky zvukových krajin a aktivně se účastnit přispěním vlastními nahrávkami. K výstavě bude připraven jeden workshop, kde se mohou zájemci seznámit s technikami nahrávání terénních nahrávek a editování zvuku.

Martin Blažíček – Čítárna / Reading room
Prostorová zvuková instalace, kavárna Klubu K4
Zvuková instalace pro kavárnu K4 určená ke čtení a podprahovému poslechu. Městský člověk je stále méně schopen akceptovat ticho. Absence zvuku mu brání v soustředění, je rušen nepřítomností stálého zvukového pozadí. Instalace Čítárna zasazuje prostor kavárny v denních hodinách do akustické situace čítárny, prostoru určeného ke studiu, který však sám o sobě přináší širokou paletu zvukových barev. Nahráno v Městské knihovně v Praze.

Stanislav Abrahám – Studiolo
Poslechová instalace, zázemí prostoru K4
Těkající zvuková mapa. Zvukový práh poslechu na sluchátka, překročený mimo hranice osobního prostoru. Zvuky přehrávané v instalaci jsou převzaty ze zvukového archivu projektu Nejmilejší zvuky Prahy.

CD
K výstavě bude vydán v malém nákladu kompaktní disk s výběrem nahrávek z projektu Nejmilejší zvuky Prahy. CD si můžete objednat na emailu: skolska28@skolska28.cz, nebo vyzvednout v Komunikačnm prostoru Školská28 od 22.6.

více na http://galeriek4.cz