Žijeme stále ještě v éře revolucí?
Byli jsme vůbec někdy autonomní?
Je Já myslitelné mimo média?
500 let revoluce a reformace, médií a subjektu.
3 scény, 3 rozhlasové stanice, 36 hodin programu
Teoretický festival ♯LutherLenin poběží v leitmotivu rádia. Tři prostory pražského divadla Studio Hrdinů se k tomuto účelu promění v rádiové stanice, které budou zastávat různé modely vysílání: Státní vysílání komentuje situace tak, jako ve fungujícím autoritářském státu, kde stát drží monopol na mass media. Privátní vysílání se zasazuje za objasňování a zábavu, a to v rámci soukromých zájmů a iniciativ. Komunitní vysílání zastává pozici rádia v nestabilní době… Rozhovory a přednášky s mezinárodními hosty z oblasti filozofie, umění i ekonomie budou přenášeny také live přes internet! 
Co spojuje Luthera, Lenina a „hashtag”? Co mají společného spouštěcí události reformace, události Říjnové revoluce a naše dnešní doba, vyznačující se převratnými změnami v oblasti digitálních komunikačních médií? 
Vedle diskuzí se můžeme těšit také na „noční proud“ revoluční hudby. Všechny programy se budou živě streamovat na internet pod názvem “Rádio ♯LutherLenin” a zájemci budou mít možnost poslouchat program nejen na živo přímo v divadle, ale i přes svoje chytré telefony.
Projekt #LutherLenin využívá souběhu dvou výročí světových historických událostí ke zkoumání jejich společných prvků – idejí, konceptů, technologií, jejich historického vývoje, interpretace a účinnosti v různých dobách, tehdy a dnes. Akce nahlíží na posledních 500 let, staví do popředí dlouhé trvání ideového, technického a sociálně historického vývoje a uvádí je do vzájemného vztahu.
Mezi našimi hosty jsou:
Xabier Arakistain (kurátor, Bilbao), Milena Bartlová (kunsthistorička, Praha), Andreas Bernard (teoretik médií, Berlín), Nicholas Bussman (skladatel a performer, Berlín), Anna Daučiková (umělkyně, Praha), Iskra Geshoska (kurátorka a aktivistka, Skopje), Alexander Kluge (spisovatel a filmař, Mnichov), Jakub Ort (novinář, Praha), Miroslav Petříček (filozof, Praha), Sazae-Bot (mediální aktivisté, Tokyo, Hiroshima), Tomáš Sedláček (ekonom, Praha), Tereza Stockelová (socioložka a aktivistka, Praha), Ilona Švihlíková (ekonomka, Praha), Krystof Woznicki (novinář a internetový aktivista, Berlín)
Vstup volný.
Pořádají: Studio Hrdinů, Goethe-Institut v České republice, Büro für prekäre Konzepte Berlin Prag