V rámci moskevského mezinárodního bienále grafického designu Golden Bee v roce 2016 vyzval ruský kurátor Sergej Serov světové designéry a grafiky, aby se vyjádřili prostřednictvím „neučesané řeči plakátu“ k událostem roku 1917 v Rusku.

Cílem výzvy bylo vytvořit otevřenou platformu vizuálních úvah a názorů týkajících se 100. výročí ruské revoluce. Na pozvání se projektu zúčastnilo více než 70 předních grafických designérů ze 30 zemí, k účasti v otevřené výzvě pak bylo přihlášeno více než 1500 prací z 50 zemí.

Asociace badatelů ruské společnosti věnovala projektu 1917 – 2017 průzkum s názvem Образы столетия революции в России и мире [Obrazy století revoluce v Rusku a ve světě]. Hodnocení projektu ukázalo, že většina ruských i zahraničních grafiků a umělců ve svých plakátech revoluci asociuje s apokalypsou, násilím, lží, podvodem, krví, nesvobodou, trápením, smrtí a osobou V. I. Lenina, kterého zobrazují jako „monstrum“ a „zločince“. Pouze 4 % prací z Ruska a 8 % prací ze zahraničních zemí hodnotí revoluci roku 1917 v Rusku kladně.

Po skončení soutěžní části projektu bylo vybráno 100 prací, které budou tvořit expozici na mezinárodním bienále v Moskvě v roce 2018, a také širší výběr 500 plakátů, z nějž mohou čerpat kurátoři po celém světě při přípravě vlastních expozic. Výstavy projektu 1917-2017 proběhnou např. v Německu, Velké Británii, Černé Hoře a USA. 

Výstava v Centru DOX vznikla ve spolupráci s festivalem současné ruské kultury Kulturus. Autorem výběru plakátů je přední český grafický designér Aleš Najbrt. Expozici doplňují práce ruského umělce Antona Litvina