Byl to jen sen? Skupinové kóma? Nebo náhodná hibernace? Podivně vlezlé ticho všude kolem pozvolna zaniká. Je čas se zhluboka nadechnout a rozproudit krev v žilách! Antikvariát a klub Fiducia se proto rozhodl, že i přes stále trvající restriktivní opatření dotýkající se všech kulturních institucí přispěje k okysličení kulturní nabídky v centru města tím, že po dohodě s majitelem Ostravice-Textilie, Danielem Zemanem, a umělcem a kurátorem Lukášem Klebercem znovuobnoví činnost 1_7 gallery sídlící ve vitrínách tohoto bývalého obchodního domu. Na provozu galerie bude Fiducia spolupracovat s Kalerií s čupr uměním SAIGON. V letošním roce uspořádá dvě výstavy současného umění a jednu výstavu věnovanou architektuře. 

 

Od 18. května letošního roku poskytne Fiducia vitríny neziskovým ostravským galeriím a pomůže jim s přípravou uměleckého projektu, ve kterém v 7 vitrínách Ostravice-Textilie představí 7 intervencí reagujících na současnou situaci 7 ostravských neziskových galerií – Jáma10, Nibiru, Dukla, Saigon, GAFU, Fotografická galerie Fiducia a Galerie Dole.

 

Podobně jako koronární cirkulace, která přispívá k okysličení myokardu a zajišťuje jeho správné fungování, fungují i neziskové galerie – pumpují energii, invenci a inspiraci do srdečního svalu ostravské kultury tak, aby tloukl pravidelně, spolehlivě a nepřerušovaně.

 

Výstava potrvá do konce srpna 2020.