Kdo jsou Mothers Artlovers?
Sdružujeme převážně vizuální umělkyně, teoretičky, kurátorky, dokumentaristky, aktivistky – kreativní ženy, pro které je umění životně důležité a jejichž zájem o tvorbu nezastavilo mateřství. Nevylučujeme otce umělce, ani ženy či muže, kteří se o tématu chtějí něco dozvědět, či budoucí rodiče. V rámci našich setkání se zabýváme specifickými zkušenostmi, problémy a potřebami matek pohybujících se v uměleckém provozu. Vytváříme vlastní uměleckou komunitu a infrastrukturu.

Bouráme společenské stereotypy ohledně rodičovství. Hledáme nové formy, jak propojit rodinu a tvorbu. Rády bychom do světa umění vnesly naději a inspiraci pro matky umělkyně, které mnohdy prožívají výše zmíněná témata jako životní rozpor.

PROGRAM

29. 7. sobota 14-18h Happenning Pavly Kislerové Jack in the Box 
Anglické “to be put in a box” se do čestiny přeloží  jako “být zaškatulkován”. Happening bude parafrází tohoto pojmu, ale také hrou v prostoru uvnitř prostoru.
19-22h Společně navštívíme žižkovský festival Neighbourhood Boogie – Woogie, pořádaný žižkovským blokem galerií.

30. 7. neděle 14-20h Série performance v INI Prostoru, v budově Orco a okolí Vltavské.
Vystoupí: Jennifer De Fellice, Mira Gáberová, Lenka Klodová, Elise Unique, Kača Olivová, Darina Alster a další
Iva Růžičková přečte svoji novelu Život Sígra.

Oba dny bude INI Prostor sloužit rovněž jako informační místo Mothers Artlovers. Formou průběžně vznikající společné koláže a kresby představíme naši skupinu pro matky umělkyně. Videoprojekce z archivu videí členek a členů MA – matek či rodičů poběží po celou dobu konání akčních dnů.

Přesný program bude doplněn.
Pro bližší informace sledujte událost na Facebooku a blog Mothersartlovers.tumblr.com