Smrt. Co si s ní počít? Téma, které je v dnešní společnosti spíše mrtvé než živé. Lidé často umírají sami, příbuzní si mnohdy ani nevyzvednou popel svých zemřelých, pohřby jsou čím dál kratší. Jako bychom se jejím potlačováním chtěli vyhnout i té vlastní. Komiks je ale médium, ve kterém se smrt objevuje někdy až příliš, možná ta kreslená tolik neděsí.
Komiks Dead Weat je upřímná osobní výpověď autorky o zármutku nad smrtí manžela, otce jejich tří dětí a zároveň jejího nejlepšího přítele. Byl to on, kdo Al Weat 812 přivedl ke kresleným hrdinům. Když vloni tragicky zahynul, rozhodla se vyrovnat se s jeho náhlým úmrtím právě komiksem. Iniciovala vznik dalšího, v pořadí již třetího komiksového sborníku Sebranka, jehož hlavním tématem se stala tato konkrétní smrt.
Al Weat 812 kombinuje ve svém příspěvku techniku koláže, kresby, fotografie. Vše doplňují bubliny, skrze něž vede dialog se svým zemřelým mužem. Černé na bílém jsou tak zaznamenány její pocity smutku, hněvu, osamělosti, ale i víry, lásky a smíření, to vše s humorem – byť někdy velmi černým.

Al WEAT 812 je amatérskou komiksovou autorkou, vystudovala psychologii a pedagogiku na UK v Praze, živí se jako psychoterapeutka. Ke komiksu se dostala jako čtenářka před deseti lety a v roce 2010 iniciovala vznik komiksového sborníku SEBRANKA. Volné sdružení autorů z řad přátel, dětí, kteří každoročně na jaře dostanou nové jednotné zadání pro tvorbu komiksu, jenž vychází vždy v prosinci v limitované edici v rodinném nakladatelství Kunkava, to mimo jiné vydává i drobné komiksové knížky pro děti.

Výstava vznikla pod kurátorským vedením Tomáše Řepy a Lucie Valdhansové, za podpory Moravské galerie v Brně a 4AM/Fóra pro architekturu a média.
Dále za přispění 26 startérů: Mankina, Ash Kostheie, Jana Pospíšila, Máka Hustolese, Martina Rusňáka, Miri, Slávka Rejthara, Miroslava Kindla, Petry Čechové, Sylwie Okrasy, Rostislava Obony, Vlastimila Slováka, Martina Štefka, Burzumvbks, Martina Foreta, Davida Jirotky, Aneprašové, Davida Nekoly, Mikiho a sedmi anonymních dárců. Děkujeme.
Speciální poděkování patří také Lukáši Adámkovi a Filipu Konečnému.