Srdečně zveme na první letní školu prostorového zvuku v severních Čechách!

 

Tentokrát phonon~ spojil síly s rakouskou platformou prostorového zvuku OTTOsonics, Tangible Music Lab Linz a lipským kolektivem ZiMMT, pohybujícími se na poli experimentální hudby, prostorového zvuku a vzdělání. Výsledkem spolupráce je projekt Ambisonics – letní škola, který se skládá ze 3 části:

 

∎ dvoutýdenní rezidence pro umělce, vybrané prostřednictvím otevřené výzvy;

∎ symposium prostorového zvuku otevřené pro veřejnost;

∎ ambisonický koncert prezentující výstupy rezidence.

 

Z padesáti projektů přihlášených na umělecký pobyt jsme vybrali kulatou desítku, a s velkou radosti odhalujeme jména účastníků: Daniel Haas, Dimitris Savva, Vojtěch Leischner & Pavel Husa, Jakob Gille, Katarina Kadijevic, Lara Hertweck & Ben Meerwein, Daniel Nultý & Ingrid Frivold, Pablo Torres, Veronika Mayer, Antje Meichsner.

 

O program symposia se postarají tito lektoři:

∎ Manu Mitterhuber (OTTOsonics)
∎ Felix Deufel (ZiMMT)
∎ Enrique Tomás (TAMLAB)
∎ Jiří Suchánek (SVITAVA, FaVU VUT)
∎ Vít Pokorný (FF UJEP)
∎ Martin Nitsche (FÚ AV ČR)

 

Uměleckou supervizi zajistí Jan Burian.

 

Účast na přednáškách je zcela zdarma, ačkoliv na sympozium je nezbytné se přihlásit.

 

Registrovat se můžete zasláním e-mailu s předmětem “účast na letní škole” na phonon.crew@gmail.com, kde zmíníte, kterých dílen a přednášek si přejete zúčastnit.

 

Rezidence a přednášky proběhnou v angličtině v prostorách Löblhof & Artgrund ve Staňkovicích u Loun, pokud nebude uvedeno jinak. Kompletní program je uveden na konci textu. Löblhof se nachází ve vzdálenosti 20 minut autem od Ústí nad Labem, pro hromadnou dopravu vyhledejte spoje do zastávky ‘Staňkovice, rozc.; okres Litoměřice’.

 

V případě zájmu je možné domluvit přespání ve Staňkovicích po dobu konání sympozia. Oznamte to v registračním emailu a náš tým se obratem ozve s detaily.

 

Ambisonický koncert proběhne v sobotu 29. 7. v Národním domě v Ústí nad Labem.

 
Za podporu a spolupráci děkujeme Kulturnímu středisku města Ústí nad Labem.

Projekt je finančně podpořen Statutárním městem Ústí nad Labem a Ministerstvem kultury ČR. Hlavní mediálním partnerem je Radio Wave a Český rozhlas.