Galerie Kabinet Chaos_Přede mnou i na horizontu,
červencová výstava ve Stříteži, která Vás tentokrát potěší tvorbou Anny Neborové (1968). Tato malířka mladší střední generace se na české umělecké scéně zapsala jako malířka poutavých cyklů figurativních obrazů pro které čerpala inspiraci ve světě lesklých módních magazínů a kriticky s tímto tématem ve svých malbách pracovala. Anna je zároveň úspěšná ilustrátorka dětských knih. Nedávno zaujala cyklem Černá zahrada, který představila v prestižní pražské Galerii kritiků. Vystudovala pražskou Akademii výtvarných umění u prof. Jiřího Sopka a Bedřicha Dlouhého. Slova autorky k tématu které ji zaujalo.:
“Zahrada je pro mě od dětství (Trnkova zahrada) tajemným místem. Není to jen prostor pro ventilaci Čapkovského syndromu a impresionistické rozzářené záhony navozující pocit bezpečí, ale i memento mori upozorňující na křehkost naší existence i křehkost samotné přírody.”
Na výstavě s názvem Přede mnou i na horizontu posunuje svůj zájem i vně uměle vytvořený svět zahrady, do polí a luk Jižních Čech, kde se ráda toulá se svým psem.
Vernisáž výstavy v Galerii KABINET CHAOS, Střítež 68, v prostoru usedlosti Chaos, jste zváni navštívit 29.6.2013 v 17h. Na setkání s Vámi se těší Vaše dobrovolná galeristka Veronika Šrek Bromová a tým dobrovolníků, kteří s přípravou výstav nezištně pomáhají. Autorka bude osobně přítomna. Otevřeno po domluvě, a v neděli od 13 – 18h. Kontakt: verbrom@gmail.com, dění galerie můžete sledovat na Facebooku pod jménem Galerie KABINET Střítež. Celoroční provoz galerie je z části hrazen z grantu MKČR a města Poličky.