Od roku 2017 se rozjíždí nový, jak jinak než alternativní výstavní prostor CHAOSBOX, o velikosti 5,5 šířka, cca 9m délka, a cca 3,5m výška. Sádrokartonová vestavba ve stodole Chaosu. Osvětlená umělým i denním světlem, které prosvítá skrze prkna čelní-jižní stěny stodoly. Není zateplená. To má své výhody i nevýhody je potřeba s tím počítat, nicméně pocit propojení s okolní přírodou tato situace podporuje).

Stále nás zajímají umělci a umění reflektující témata blízká přírodě a komunikující na vlnách Universa, tedy universální, humanistická témata, vítáme jakákoliv media, je možno expandovat do exterieru, nebo využít další alternativní stavby na pozemku usedlosti Chaos, k dispozici je zahrada, věž, domeček, louka a les, celkem 4Ha.

Přespat se dá ve stavbách, galerii, stanu, pod širákem, v ubytování ve vsi.

Pořádáme letní setkání mladších umělců s vyzrálými uměleckými osobnostmi, dětmi a veřejností, pořádámě dětskou kreativní dílnu. Témata letních setkání reagují na aktuální témata ve Světě.

Celoroční výstavní a kulturní program komunikuje s místním publikem a sestává převážně ze zvučných jmen profesionálů. Poslední výstava v roce úředvánoční setkání kreativních tvůrců je otevřeno jak profesionálům tak místním tvůrcům a dětem.

V roce 2021 slavíme detel let trvání galerie. pokračujeme nabitým programem, s jazykem na veště, ale hurá pořád nás to baví a dělá nám radost zájem návštěvníků.

V roce 2015_se vše daří a Galerie Kabinet Chaos a její celeroční program se realizuje pod hlavičkou Spolku Planeta Chaos. 

Galerie KABINET Střítež se v roce 2013 transformuje v Galerii KABINET CHAOS Střítež.

Výstavy je možné navštívit během vernisáží a v sobotu od 13 do 18hod. Nebo po telefonické domluvě.

Děkujeme všem, kteří pomáhali v minulých dvou letech a v jejichž podporu a zájem nadále věříme. Celoroční výstavní a kulturní provoz galerie je finančně podpořen grantem Ministerstva kultury ČR a městem Polička.

S pozdravem za Galerii KABINET CHAOS Střítež, a pořádající Spolek Planeta Chaos organizátorka a kurátorka výstav MgA. Veronika Šrek Bromová
……………………………………………………………………………………………………………………

Usedlost CHAOS Střítež 68, Polička, 572 01. Kontakt: verbrom@gmail.com, 602 315 215

Nápad uskutečnit ve Stříteži galerii, přišel postupně z potřeby rozšířit kulturní dění Poličky i na její satelitní vesnici Střítež. Myšlenkou je zaměření se na problematiku dnešní vesnice, venkova, lidí žijících na venkově a blízko přírody obecně. Inspirací k tomuto projektu byla kniha Venkovy, zakladatele sociální ekologie u nás, Bohuslava Blažka a také myšlenky Václava Havla týkající se občanské společnosti.

Galerie mohla vzniknout dík finanční grantové podpoře města Poličky a Ministerstva Kultury ČR a je provozována Spolkem Planeta Chaos z.s. a střítežskými dobrovolníky. Sídlo galerie bylo v letech 2011 – 2012 ve střítežském Obecním klubu v bývalé obecní škole a jejím půdním kabinetu. Střídali se zde výstavy významných uměleckých osobností a místních tvůrců, kteří se ve své tvorbě k tématu vesnice vztahují.

V uplynulém období proběhly výstavy Jindřicha Štreita, Vesnice Světa, Martina Poláka a Lukáše Jasanského, Vtipy, Jana Karpíška, Umění se včelami, Martina Mainera a Niny Mainerové, Kalendář 11. Poslední letošní výstava Sousedé sobě, mapovala místní umělce a tvůrce. Vystavovalo 35 dospělých a dětí ze Stříteže, Poličky a okolních vesnic. Výstava v půdním prostoru skončila k 31.12.2012.

Od roku 2013 sídlí Galerie Kabinet Chaos v půdních prostorách usedlosti Chaos.

Těšíme se na jaro a setkání s Vámi.