Nápad uskutečnit ve Stříteži galerii, přišel postupně z potřeby rozšířit kulturní dění Poličky i na její satelitní vesnici Střítež. Myšlenkou je zaměření se na problematiku dnešní vesnice, venkova, lidí žijících na venkově a blízko přírody obecně. Inspirací k tomuto projektu byla kniha Venkovy zakladatele sociální ekologie u nás Bohuslava Blažka a také myšlenky Václava Havla týkající se občanské společnosti.

  

Galerie mohla vzniknout díky finanční grantové podpoře města Poličky a Ministerstva Kultury ČR a je provozována Spolkem Planeta Chaos z.s. a střítežskými dobrovolníky. Sídlo galerie bylo v letech 2011–2012 ve střítežském Obecním klubu v bývalé obecní škole a jejím půdním kabinetu. Střídali se zde výstavy významných uměleckých osobností a místních tvůrců, kteří se ve své tvorbě k tématu vesnice vztahují.

 

Od roku 2013 sídlí Galerie Kabinet Chaos v půdních prostorách usedlosti Chaos.

  

Od roku 2017 se rozjíždí nový, jak jinak než alternativní výstavní prostor CHAOSBOX. Sádrokartonová vestavba ve stodole Chaosu, osvětlená umělým i denním světlem, které prosvítá skrze prkna čelní/jižní stěny stodoly. Není zateplená. To má své výhody i nevýhody je potřeba s tím počítat, nicméně pocit propojení s okolní přírodou tato situace podporuje.

  

Stále nás zajímají umělci a umění reflektující témata blízká přírodě a komunikující na vlnách Universa, tedy universální, humanistická témata. Vítáme jakákoliv média, je možno expandovat do exteriéru, nebo využít další alternativní stavby na pozemku usedlosti Chaos. K dispozici je zahrada, věž, domeček, louka a les, celkem 4 hektary. Přespat se dá ve stavbách, galerii, stanu, pod širákem, v ubytování ve vsi.

  

Pořádáme letní setkání mladších umělců s vyzrálými uměleckými osobnostmi, dětmi a veřejností, pořádámě dětskou kreativní dílnu. Témata letních setkání reagují na aktuální témata ve světě. Celoroční výstavní a kulturní program komunikuje s místním publikem a sestává převážně ze zvučných jmen profesionálů. Poslední výstava v roce – předvánoční setkání kreativních tvůrců – je otevřena jak profesionálům, tak místním tvůrcům a dětem.