Od roku 2017 se rozjíždí nový, jak jinak než alternativní výstavní prostor CHAOSBOX, o velikosti 5,5 šířka, cca 9m délka, a cca 3,5m výška. Sádrokartonová vestavba ve stodole Chaosu. Osvětlená umělým i denním světlem, které prosvítá skrze prkna čelní-jižní stěny stodoly. Není zateplená. To má své výhody i nevýhody je potřeba s tím počítat, nicméně pocit propojení s okolní přírodou tato situace podporuje).

Stále nás zajímají umělci a umění reflektující témata blízká přírodě potažmo Universu, humanistická témata, jakákoliv media, je možno expandovat do exterieru, nebo využít další alternativní stavby na pozemku usedlosti Chaos, k dispozici je zahrada, strý skleník, věž, domeček, louka a les, celkem 4Ha.

Přespat se dá ve stavbách, galerii, stanu, pod širákem.

Pořádáme letní setkání mladších umělců se staršími a veřejností, pořádámě dětskou kreativní dílnu, vše by letos v létě mělo znít zvukem, či zvuky,..Téma Chaos Start 2019 ZVUK.

Vystavovat by letos mělo několik zvukově orientovaných umělců, Petr Nikl, Martin Zet, a dětskou dílnu bude co se zvukové části týká vést Kateřina Zochová.

Program letního setkání se připravuje. V.Š.B. 5.4. 2019

V roce 2016 pokračujeme poměrně nabitým programem, s jazykem na veště, ale hurá pořád to baví a dělá radost, lidi chodí).

V roce 2015_se vše daří a Galerie Kabinet Chaos a její celeroční program se realizuje pod hlavičkou Spolku Planeta Chaos. 

Galerie KABINET Střítež se v roce 2013 transformuje v Galerii KABINET CHAOS Střítež.

Nový rok přináší nové možnosti. Pro ty kdo mají nápady a energii tvořit pro druhé je hledání nových cest přirozeností. Proto nám dělá obrovskou radost oznámit všem příznivcům „střítežské galerie“, že v tomto roce skončilo dobrovolně z naší strany handrkování s vedením Osadního výboru. Nedošlo k pochopení ani ocenění možnosti kulturního a společenského přínosu galerijní a přednáškové činnosti v obecních nevyužívaných prostorách bývalé školy ve Stříteži v jejím bývalém půdním kabinetu vesnického učitele. Ze strany tohoto místního mocenského uskupení nebyl udán, žádný konkrétní důvod a vnímáme v tomto aktu „bohužel“ prvky lokální xenofobie a osobní zájem ze strany vedení Osadního výboru.

Nechceme svou čiností zavdávat důvody ke konfrontacím a negativismu. Považujeme dva uplynulé roky výstavní a přednáškové činnosti za pozitivní pokus vnést něco nového do místních poměrů. To že se podařilo byť menšinu místních nadchnout pro setkávání se při vernisážích za skvělou skutečnost. Věříme, že nyní má smysl pokračovat v zavedeném programu ve vlastní lokaci, kam přijdou jen ti, které to opravdu zajímá a kteří pochopili, že je setkání s výtvarným uměním může obohatit. Velké díky patří panu Jaroslavu Martinů starostovi Poličky, který význam našeho snažení pochopil a pokusil se zachování galerie v obecních prostorách opakovaně podpořil. Díky patří také několika sousedům, kteří se na podporu galerie odvážili zvednout ruku, v tomto gestu je kus odvahy.

Galerie KABINET CHAOS Střítež bude pokračovat v započatém nekomerčním programu, který se bude i nadále věnovat kvalitním českým umělcům pracujícím s přírodní a ekologickou tématikou. Ideou zůstává rozvíjení potenciálu současné vesnice. Profesionální a částečně i amaterské výstavy budete nyní moci navštívit v prostoru usedlosti CHAOS ve Stříteži 68. Tento unikátní a ke kreativitě vybízející prostor bývalé hospodářské usedlosti, louky a lesa, bude umělcům k dispozici pro realizaci jejich vizí. Umělci budou přítomni vernisáží a můžete se těšit na jejich přednášky či kratší ukázkové dílny.

Výstavy bude možné navštívit během vernisáží a v neděli od 13 do 18hod. Nebo po telefonické domluvě. Galerie plánuje v tomto roce samostatné webové stránky, výstavní program od dubna do konce roku, letní umělecko-eko-sociologické sympozium s řadou zajímavých přednášek a dílen, zakončené malým hudebně divadelně performančním festiválkem. O všem se budeme snažit pravidelně informovat a dokumentovat na webu, i v tiskové podobě.

Spolupráci Galerie KABINET CHAOS Střítež navázala s čajovnou Václava Beneše v Poličce, kde budete moci vidět menší formáty prací umělců spolupracujících s galerií a více z tvorby místních tvůrců.

Děkujeme všem, kteří pomáhali v minulých dvou letech a v jejichž podporu a zájem nadále věříme. Na závěr s Vámi radostně s sdílím informaci, že celoroční provoz galerie byl opět podpořen grantem Ministerstva kultury ČR.

S pozdravem za Galerii KABINET CHAOS Střítež, Vaše dobrovolná galeristka, V.Š.B.
……………………………………………………………………………………………………………………

Usedlost CHAOS Střítež 68, Polička, 572 01. Kontakt: verbrom@gmail.com, 602 315 215

Nápad uskutečnit ve Stříteži galerii, přišel postupně z potřeby rozšířit kulturní dění Poličky i na její satelitní vesnici Střítež. Myšlenkou je zaměření se na problematiku dnešní vesnice, venkova, lidí žijících na venkově a blízko přírody obecně. Inspirací k tomuto projektu byla kniha Venkovy, zakladatele sociální ekologie u nás, Bohuslava Blažka a také myšlenky Václava Havla týkající se občanské společnosti.

Galerie mohla vzniknout dík grantové podpoře města Poličky a MKČR a je provozována střítežskými dobrovolníky. Sídlo galerie bylo ve střítežském Obecním klubu v bývalé obecní škole a jejím půdním kabinetu. Střídali se zde výstavy významných uměleckých osobností a místních tvůrců, kteří se ve své tvorbě k tématu vesnice vztahují.

V uplynulém období proběhly výstavy Jindřicha Štreita, Vesnice Světa, Martina Poláka a Lukáše Jasanského, Vtipy, Jana Karpíška, Umění se včelami, Martina Mainera a Niny Mainerové, Kalendář 11. Poslední letošní výstava Sousedé sobě, mapovala místní umělce a tvůrce. Vystavovalo 35 dospělých a dětí ze Stříteže, Poličky a okolních vesnic. Výstava v půdním prostoru skončila k 31.12.2012.

Od 19.1.2013 do půlky února můžete vidět výběr z těchto prací v Čajovně u Václava Beneše v Poličce. V Galerii KABINET Střítež je od ledna do pulky dubna z důvodu místní tužší zimy zavřeno. První výstava tedy proběhne ke konci dubna.

Těšíme se na jaro a setkání s Vámi. Vaše dobrovolná galeristka)) M.A. Veronika Šrek Bromová.