ART APEL

 

14.3 – 14.6 2019
umělecká výzva pro rok 2020

 

Hledáte vhodný prostor pro svou výstavu?
Potřebujete podnět k tomu, abyste konečně prezentovali to, za čím si stojíte?
Chcete ukázat co ve vás je?
Vyslyšte náš ART APEL!

 

Moving Station, centrum umění v Plzni, připravuje program výstav pro rok 2020. Buďte mezi nimi.

 

Moving Gallery, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou výzvu pro rok 2020, která je zaměřená především na začínající autory, čerstvé absolventy škol a výrazné nezávislé tvůrce.

 

Možnostem se meze nekladou, ať už se jedná o malbu, fotografii, grafiku, ilustraci či prostorovou tvorbu a sochu, přihlaste svůj umělecký projekt a staňte se součástí „hemžící se stanice“ v Plzni, poznejte město kultury 2015.

 

Původně odjezdová budova železniční stanice z počátku 20. století, v roce 2015 plně zrekonstruovaná jako centrum umění, divadelní prostor a otevřený kulturní prostor nabízí rozmanité plochy k uspořádání výstavy:

 

Vstupní hala: určena pro prostorové i závěsné instalace

 

Moving Café: galerie je součástí kavárny a obohacuje tak prostor určený k setkávání.  Místo propojuje umění s každodenním životem a dostává jej tak na oči návštěvníkům a kavárenským povalečům.

 

Malý sál: prostor, který je primárně určen k pronájmu veřejnosti a pořádání seminářů, čtení, přednášek a podobných událostí. Společně s kavárnou se pod vlivem vystavovaného umění stává nevšední živou galerií.

 

Prostor před budovou: místo situované na mostě Ivana Magora Jirouse naproti odbavovací hale vlakové stanice Plzeň – Jižní předměstí je určeno pro venkovní instalace větších rozměrů. Venkovní prostor vybízí k vystavování a zároveň k propagaci Moving Station jako umělecké platformy současného umění.

 

Termín zasílání námětů a portfolií:
14. 3. 2019 – 14. 6. 2019

 

Kontakt:

facebook
marketa.ticha@johancentrum.cz
www.johancentrum.cz
+ 420 773 740 272

 

Více informací naleznete na webových stránkách.

Za veškerou kurátorskou činnost zodpovídá Markéta Tichá.

Těšíme se na setkání s vaší tvorbou!