V sobotu 14. prosince 2019 od 18 hodin jsme se rozhodli v Galerii XY na Dolním náměstí v Olomouci uspořádat benefiční aukci současného výtvarného umění. Jde o mimořádnou událost, kterou reagujeme na neočekávaný schodek finančních prostředků.

 

Věříme, že uspořádání aukce současného výtvarného umění nám pomůže pokrýt některé provozní náklady galerie, jejíž chod je jinak primárně financován z veřejného rozpočtu. Provoz galerie v centru Olomouce na nezanedbatelné ploše 101 m2 je ekonomicky náročný, a Galerie XY bohužel letos nezískala prostředky v dostatečné míře.

 

Obrátili jsme se proto s prosbou o podporu na současné vizuální umělce, mecenáše a sběratele současného umění, i na nejširší veřejnost.

 

Poskytnutím uměleckých děl do aukce vyjádřili svou podporu galerii významní čeští umělci jako Jindřich Štreit, Vladimír Havlík nebo Matěj Smetana, etablovaní umělci mladší generace Roman Štětina, Martin Kohout, Jakub Jansa, Andrea Pekárková i talentovaní začínající tvůrci. Seznam potvrzených umělců a umělkyň v této chvíli čítá asi čtyřicítku jmen a práce v mnoha médiích, žánrech i velikostech.

 

Podpořte nás také Vy. Možná tak, že se letos jako vánoční dárek rozhodnete darovat výtvarné umění. Nebo nám pošlete symbolický obnos jako výraz podpory na účet. Vaši pomoc potřebujeme.

 

Proč nás podpořit?

►► detaily a nabízená díla včetně vyvolávací ceny si můžete prohlédnout od 1. prosince na http://www.xyolomouc.com/aukce  

 

►► pokud se nechcete účastnkt aukce, ale přspět galer libovolnopu fnanční částku, info zde: http://www.xyolomouc.com/prispejte 

▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

BENEFIČNÍ AUKCE NA PODPORU GALERIE XY
mimořádná aukce současného výtvarného umění

 

showroom: 14:00–17:30
aukce: 18:00

Prosíme o potvrzení účasti předem na galerie@xyolomouc.com