Budiž světlo! (výtvarný workshop k výstavě Kapradinový květ)

Mikulášská dílna je další ze sérií workshopů k probíhající výstavě Kapradinový květ. Tento tajemný květ lze najít pouze jednou ročně, a to o půlnoci v lese – světelný zdroj by tak při hledání byl jistě dobrým pomocníkem. A právě lucerny, stínítka nebo ozdobné fólie do oken jsou hlavním tématem nedělního dopoledne. Pro práci použijeme stejně jemné papíry, jako autoři výstavy, ve které strávíme dobré dvě hodiny. Ozdobné motivy luceren, stínítek či fólií mohou být otisky kapradin, přesliček či prvohorních či bájných živočichů, které děti bezpochyby znají. Pro dětské účastníky workshopu nechá Mikuláš v galerii jistě nějaké překvapení. 

Výtvarný workshop pod vedením lektorky a umělkyně Jany Zhořové. Vhodné pro děti od 5 let a jejich (pra)rodiče, předpokládaná délka workshopu je asi 2 hodiny.

Více informací naleznete na webu PLATO a na Facebooku.

Budiž světlo! (výtvarný workshop)
galerie Multifunkční auly Gong
neděle 6. prosince od 10 hodin
lektorka Jana Zhořová
vstup volný

———————————————————

Jana Zhořová je absolventkou Fakulty umění Ostravské univerzity. Věnuje se malbě, objektům, instalacím, videoartu, práci se zvukem a vzájemnými kombinacemi médií. Soustavně se zaměřuje na více či méně propojená témata jako intimita, soukromí, paměť, vnímání prostoru, času a reality. Žije a tvoří v Ostravě.