Bold – „odvážný“ – je hlavní přívlastek japonského samuraje a stejně se jmenuje i galerie v pražských Holešovicích, která se mezi odvážnými a originálními projekty na poli současného i starého umění rozhodla uspořádat výstavu Bušidó s podtitulem Cesta válečníka, věnovanou právě světu samurajů. Vedle několika mimořádně vzácných historických zbrojí, mečů, helmic, železných masek, mečových záštit cuba a dalších autentických japonských řemeslných klenotů, jež s bušidó, Cestou válečníka, souvisejí, se v projektu objeví také malby na paravánech a barevné dřevořezy. Současně bude spuštěn aukční prodej Bušidó NFT, prvního NFT projektu galerie Bold.

 

Výstavu doprovodí odborné přednášky, komentované prohlídky a živé ukázky bojového umění v podání „českého samuraje“ Jakuba Zemana a jeho studentů z dódžó Hakuzan. K výstavě vychází katalog, kde se k podrobné specifikaci vystavených vzácností pojí i dobové příběhy a nástin filosofie bušidó. 

 

Výstava je společný projekt Bold Gallery a sesterské společnosti Arcimboldo a bude zakončena dražbou vystavených historických artefaktů.