▶▶ Café Chalupecký: Triple Candie – Let the Artist Die ◀︎◀︎
Performativní přednáška amerického dua Triple Candie představující společnou dlouholetou a mnohotvárnou kurátorskou praxi
Program bude probíhat v ANGLICKÉM JAZYCE

Během performativní lekce s názvem Let the Artists Die se duo amerických kurátorů, které tvoří Shelly Bancroft a Peter Nesbett, zaměří na své vlastní výstavní projekty založené na absenci umění. Název performance odkazuje na hru polského umělce Tadeusze Kantora z roku 1985, která pojednává o podmínkách umění v autoritářských režimech. Triple Candie tráví v Česku tři týdny a během své rezidence uskuteční ještě další akce. Mimo jiné rozvinou ve spolupráci s pozvanými umělci z české scény již existující projekt s názvem Institut pro studium univerzálních nejistot, jehož smyslem je ohledávání konceptu nejistoty v podmínkách kapitalismu. Tomuto tématu je věnovaná i výstava Triple Candie: The Institute for the Study of Universal Uncertainties v Galerie Ferdinanda Baumanna, která bude zahájena v pátek 1.12. 2017 v 19. hodin.

Triple Candie je americká výstavní agentura provozovaná dvěma historiky umění. Od roku 2001-2010 provozovala řadu galerií v Harlemu v New Yorku. Dnes pracuje kočovně, pořádá výstavy věnované uměleckým tématům bez zapojení nebo povolení umělců a bez skutečných uměleckých děl. Samotné expozice se skládají z náhrad, rekvizit a dokumentace, které jsou zpravidla na konci každého projektu recyklovány nebo zničeny. Další informace: www.triplecandie.org.

Rezidence Triple Candie se uskutečňuje v rámci cyklu Café Chalupecký, jenž organizuje Společnost Jindřicha Chalupeckého, pobyt kurátorů v České republice je zároveň podpořen rezidenčním programem MeetFactory.

Jako host vystoupí na přednášce Radim Labuda

VSTUP ZDARMA

Projekt Café Chalupecký je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a městské části Praha 7.