O Cenu Rudolfa Schlattauera usiluje pět finalistů. Kdo bude laureátem?

Třetí ročník prestižní výtvarné přehlídky Trienále Valmez 2013, na níž bude udělena Cena Rudolfa Schlatauera vrcholí. Kdo se stane laureátem? To se dozvíme dne 30. října. 2013 v 18.00 na slavnostní vernisáži v Galerii Sýpka.

Ještě není stále nic rozhodnuto! Galerie Sýpka hostí již třetí ročník výtvarné přehlídky, na níž je tato cena udělována. Prvního kola výtvarné přehlídky se zúčastnilo dvacet šest výtvarníků bez věkového rozdílu a uměleckého zaměření. V rámci tohoto klání odborná výtvarná komise, sestavena z řad věhlasných výtvarníků a kurátorů, působících v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně, vybrala na základě anonymní obrazové dokumentace pět finalistů. S jejich tvorbou se seznámíme na výstavě, která bude probíhat od 31. října do 29. listopadu 2013 v Galerii Sýpka.

O vítězství usileje: MILAN HAJDÍK, TADEÁŠ KOTRBA, PAVLA MALINOVÁ, HANA MIKULENKOVÁ a JAN VYTISKA.

V den vernisáže 30. října 2013 sedmičlenná odborná výtvarná komise, v níž usedne: Kateřina Šedá, František Kowolowski, Václav Mílek, Jiří Ptáček, Jiří Surůvka, Jan Timotej Strýček a vítěz minulého ročníku Jaroslav Koléšek, vyhlásí laureáty a starosta města Valašské Meziříčí udělí Cenu Rudolfa Schlattauera i Čestnou cenu. Vítěz získá finanční odměnu ve výši 40 000 Kč a držitel Čestné ceny obdrží 30.000 Kč formou kupní smlouvy na vítězné dílo, které zůstane v majetku Města Valašské Meziříčí.

Slavnostní večer hudebně zpestří vystoupení ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, sólista Johnny the Horse, skupina Koně a Prase a DJ Washelll.

Návštěvníci na výstavě finalistů, která se uskuteční od 31. října do 29. listopadu 2013 v Galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí, budou moci samozřejmě rozhodovat o tom, kdo získá Cenu diváků. Cena bude vyhlášena na slavnostní dernisáži 29. listopadu 2013.

Více informací:
www.cenars.cz