CENTRUM M6: URBAN PANGEA PEOPLE

18:00 Open Studio: Kde je moje galerie? – OPEN GROUP (UKR)
https://www.facebook.com/events/316070221889231/

19:00 Studio Letná uvádí: Bez názvu potřetí

Asi většina z nás má někde doma schované básně z období dospívání. Z doby, kdy klukům začíná růst ochlupení a děvčatům se tvarují prsa. No a v tomhle pohlavním zmatku, se učíme pracovat s jazykem; pomalu přicházíme na to, jak s ním zacházet. Jedna z možností jak se ho zmocnit a ovládnout ho, je psaní básní a básniček. Tahle činnost nám pomohla nebo pomáhá se orientovat v nelogismech jazyka a jeho vnitřních pnutích. Právě v takovém okamžiku přichází na řadu poezie. Proto se ji většina z nás pokoušela i psát. 

Takže Vás zvu do Studia Letná, které se pro tentokrát přesouvá na dernisáž výstavy Urban Pangea People v Karlín Studios. Budeme číst básně některých českých umělců, kurátorů, studentů.. z doby jejich dospívání. A jestliže nějaké máte schované a chcete se o ně podělit, přijďte a přečte je.

Jiří Skála

20:00 HotKarot: Vaření omáčky z textu k výstavě

Koncerty:

20:30 RLXC
21:00 LO/VE
22:00 Nikola 2046

CENTRUM M6: URBAN PANGEA PEOPLE:

Umělci: Nikola Brabcová, Vojtěch Fröhlich, Václav Girsa, Matyáš Chochola, Patrik Kriššák, Pavla Malinová, Karolína Rossí, Matěj Smrkovský, Adéla Taübelová, Daniel Vlček, Jana Vojnárová
+ host: Anders Grønlien

Kurátor: Jiří Ptáček

Centrum M6 byl společný umělecký ateliér v prázdné budově továrního komplexu v pražské Bubenči. Dříve než v něm zkolabovalo topení a umělci se rozprchli na vyhřátější pracoviště, byl místem, kde se pracovalo na výtvarném umění a hudbě, pořádaly koncerty a večírky. Urban Pangea People je kolektivním environmentem skupiny umělců, který během těch několika roků ateliérem prošli a v souladu s vlastním naturelem se zapojili do života vzniknuvší komunity. Skrze trash´n´clashovou estetiku se dopátrává jádra zdejšího klimatu i názorových korespondencí mezi jednotlivými autory.
http://centrumm6.tumblr.com/

KARLIN STUDIOS
KŘIŽÍKOVA 34
180 00, PRAHA 8 – KARLÍN

TEL.: +420 608 955 150
MAIL: INFO@KARLINSTUDIOS.CZ
WEB: WWW.FUTURAPROJECT.CZ

OTEVŘENO / OPEN: ST-NE 12-18 / WED-SUN 12A.M.- 6P.M.
VSTUP VOLNÝ / ENTRANCE FREE

CELOROČNÍ VÝSTAVNÍ PROGRAM FUTURY JE PODPOŘEN / THE YEAR-ROUND EXHIBITION PLAN OF FUTURA IS SUPPORTED BY :
MINISTERSTVEM KULTURY ČR, MAGISTRÁTEM HL.M. PRAHY

PARTNER PROJEKTU / PROJECT PARTNER:
M2 REAL ESTATE

PŘÍSPĚVKY