Kvalitar_Cromagnon man

Rok věnovaný designu skla v galerii Kvalitář zakončí sólová výstava Jakuba Berdycha. Jakub Berdych, fenomenální designér, sklář a zakladatel studia Qubus, je známý netradičním spojování materiálů a významů. Broušené sklo deformované plastovými svorkami, skleněné pokojové květiny, plastový kýbl s bublinami ze skla jako objekt do luxusního interiéru; ironie i kritika konzumu.

V sólové výstavě v Kvalitáři vás ale opět překvapí.
“Výstava CRO-MAGNON MAN neprezentuje autorovo uvažování průřezově, ani není “best of” výběrem. Naopak se vrací k Berdychovým sochařským kořenům, což naznačuje i název výstavy, v češtině kromaňonec, který byl schopen produkce kamenných nástrojů ale i uměleckých předmětů. Výstava nás tedy zve až na pomyslný počátek. Berdych pracuje s prvotními materiály, jako jsou čedič, mramor, se kterými designéři často nepracují.” dodává kurátor výstavy Jan Dotřel.

Na rozmanité objekty, velkorysé až brutální, ale i subtilní a něžné, v novém kontextu zpracované, se přijďte podívat do Kvalitáře, kde se setkává výtvarné umění, design a architektura v jednom vzájemně propojeném celku.