Dagmar Filípková, Havrani a topoly, olejový pastel na papíru, 72 × 50 cm, foto: Oto Palán

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích představuje tvorbu současné art brut umělkyně Dagmar Filípkové (*1960), která poutá umělecké publikum nejen svým výtvarným nadáním, zejména přirozenou schopností pracovat s barvami, ale také svou výjimečnou, energickou osobností a inspirativním přístupem k životu. Dášiny velkoformátové olejové pastely, malby, originální design malovaný na látku, ale i úryvky z jejích deníků nás zavedou do krajin spojených s poutí Karla Hynka Máchy z Prahy na Sněžku, stejně jako do imaginárních krajin jejího vnitřního života, které zabydluje domy, blízkými lidmi, vzpomínkami a především barvou.

 

Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program, mj. komentované prohlídky (21. 3. od 16:00), promítání filmu Karla Čtveráčka Pouť krkonošská či speciální artefiletické dílny (23. 3. od 10:00). K výstavě je připravován katalog. Pro další informace sledujte web.

 

Výstava vzniká ve spolupráci se spolkem Altán Art, který iniciuje setkávání a tvorbu lidí s handicapem a poskytuje zázemí tvůrcům art brut.