Každým pohybem každý z nás vytváří data, jimiž svou troškou do mlýna přispívá k nepředvídatelné síle nadlidských rozměrů, která nám řídí životy v nichž již dobu nejsme individui, ale dividui. Sběr dat a jejich analýza je předmětem výzkumného zájmu mnoha oblastí lidského bádání. Jak se k datům staví umění?

 

V rámci výstavy v Vasulka Kitchen Brno autoři představí interaktivní wifi instalaci, která naznačuje, že povaha analýzy dat má zásadnější vliv na jejich interpretaci, než se zdá. A v průběhu výstavy představí několik dalších přístupů umělců ke zmíněné problematice formou přednášky a performance. Připojte se se svým vlastním mobilem/laptopem/tabletem na wifi Líbí-Ne-Líbí.

 

Datatata je zkrácený název projektu Decentralizovaný sběr, analýza, vizualizace a interpretace rozsáhlých dat v umělecké praxi, který je realizován na FaVU VUT Brně za podpory Technologická agentura ČR. Cílem projektu je vytvořit živé datové struktury s rozhraním, které poskytne prostor pro komunikaci mezi umělci a datovou entitou.