grafický design: Nela Schoula Klímová

Výstava audiovizuálního umělce a grafického designéra Dávida Koroncziho představí multimediální dílo, které na příběhu tří protagonistů – matky, otce a dospělého syna – pojednává o otcovství, vztahu k půdě, ztrátě kořenů a jejich opětovnému zapouštění. Na pozadí se práce dotýká vnitrostátní migrace a gentrifikace příměstských satelitů velkoměsta a okolní zemědělské krajiny.

 

na filmu spolupracovali:

v hlavní roli: Peter Oszlík
scénář a režie: Dávid Koronczi
asistentka režie: Lýdia Ondrušová
konzultant scénáře: Peter Balko
asistent výroby: Jaroslav Baláž
kamera a střih: Denis Kozerawski
zvuk: Erik Pánči
hudba: Erik Pánči a Jaroslav Baláž
zpěv: Barbora Benková
catering: Viki Jakabová
administrativa: Martina Szabóová

 

Dávid Koronczi (*1990) absolvoval bakalářské studium na ITF v Opavě a magisterské studium v Ateliéru IN Ilony Németh na Katedře intermédií VŠVU v Bratislavě. Letos započal doktorandské studium na FaVU VUT v Brně pod vedením Kataríny Hládekové. Spoluzaložil multižánrový festival MEDZIHMLA v Lučenci, kde se během let 2008–2019 dramaturgicky podílel na programu. V roce 2017 spoluinicioval vznik kulturně-společenského měsíčníku Kapitál, ve kterém aktuálně působí jako člen redakční rady a grafický designér. Od roku 2020 je členem kolektivu organizátorů Bratislava BAK Summer School. V současné chvíli působí jako asistent Martina Piačka v Ateliéru vvv na Katedře intermédií VŠVU v Bratislavě, kde mimo jiné asistoval při vedení kurzu pod názvem World In Relation / Svět ve vztahu, ve spolupráci s kurátorkou, spisovatelkou a ředitelkou BAK (Basis voor aktuele kunst v Utrechtu) Mariou Hlavajovou a výzkumnicí Kristínou Országhovou.

 

kurátor: Tomáš Kajánek

 

Projekt byl finančně podpořen granty od Státního fondu kultury ČR, Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. mesta Prahy.