V rámci 15. ročníku Pražského Quadriennale bude Českou Republiku ve výstavě zemí a regionů reprezentovat vizuální umělec David Možný.

 

Prostorová instalace Limbo Hardware klade důraz na přímou, smyslovou zkušenost a až fyzické působení prostoru na diváka. Kontrastní práce s objekty a materiály nalezenými v zákoutích Brna v řemeslně precizní instalaci utváří znepokojivou reflexi atomizovaného světa, skládajícího se z nepřeberného množství paralelních pravd a realit. Prostor, který se přímo před divákem rozbíhá do několika alternativních světů, otevírá otázku po soudržnosti kulis, ve kterých se odehrávají naše životy.  

David Možný (*1963) je český výtvarný umělec, který se etabloval především jako autor digitálně animovaných videí a videoinstalací. V posledních letech se však těžiště jeho tvorby posouvá blíže ke klasickému pojetí uměleckého díla, přestože prostředky, které nyní využívá, mnohdy spadají spíše do sféry scénografie. Příznačný a téměř všudypřítomný filmový narativ se postupně stává pouhou indicií či fragmentem vyzývajícím k divákově aktivní participaci. Jako by to byl právě on, kdo se stává hlavním hrdinou sledovaného díla a jediným, kdo může rozplést všechny jeho metafyzicky tajuplné zápletky protkané pocitem tísně, prázdnoty a bezúčelnosti. Zmíněné tendence pak kulminují právě v instalaci Limbo Hardware, jejíž název odkazuje k předpeklí, či v širším smyslu k jakémusi stavu vydělení z konvenčních struktur.

  

místo konání: Holešovická tržnice, hala 13