Pandemie koronaviru sice zásadně zkomplikovala letošní Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S, ale přinesla zároveň také nové příležitosti. Poté, co se pořadatelé s nadhledem vypořádali s přenesením akce do virtuálního prostoru, dávají nyní možnost mladým designérům ukázat, jak se poprali s výzvami, které covid-19 s sebou přinesl. Vyhlásili pro ně totiž novou samostatnou kategorii pod názvem „Design za časů koronaviru“.

 

do 13. září 2020 tak mohou studenti všech typů středních a vysokých škol přihlašovat do designové soutěže jimi navržené ochranné pomůcky či nejrůznější předměty pro každodenní používání v době mimořádných opatření.

 

Na rozdíl od hlavní kategorie se mohou účastnit i pedagogové, případně spolupracující instituce a komerční subjekty.

 

Formulář přihlášky je k vyplnění na webu Technického muzea v Brně, které je spolupořadatelem akce, nebo přímo na webu bienále http://design-s.eu/

 

Výstava vybraných prací proběhne 5. října 2020 v Technickém muzeu v Brně při příležitosti dernisáže on-line výstavy čtvrtého ročníku Mezinárodního bienále studentského designu DESIGN.S.

 

Bienále DESIGN.S navázalo v roce 2014 na tradici brněnského Design centra (1992-2007) a představuje město Brno jako město designu. Zaměřuje se zejména na průmyslový a produktový design, jenž vzniká na vysokých a středních školách nejen v České republice, ale i v zahraničí. Výstava studentských soutěžních prací by měla napomoci studentům designu před vstupem do praxe. Jejím prostřednictvím mohou studenti navázat kontakt s podnikatelským sektorem, s firmami a zadavateli, kteří mohou v budoucnu využít jejich služeb. Výběrová komise složená ze zástupců pořádajících institucí vybírá práce, které jsou vystaveny na přehlídce DESIGN.S. Čestná porota složená z předních odborníků na design vybírá z vystavených prací ty nejlepší, které jsou oceněny. Pořádající instituce jsou Technické muzeum v Brně, Vysoké učení technické v Brně, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě.