grafický design: Michal Malina

Zveme na dvojkřest a autorská čtení. Afterparty: výročí 11 let činnosti GAG Galerie Garáž Zlín.

 

Elena Pecenová (*1994) je umělkyně zabývající se performativním uměním a současnou literaturou. V roce 2022 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze. Do roku 2021 působila jako šéfredaktorka digitální kurátorské platformy pro současnou poezii Psí víno a nadále zde působí jako kurátorka. Publikovala ve stejnojmenném sborníku, na kulturních webech i časopisecky. V současné době rozvíjí své působení na poli umění ve spojitosti se speciální pegagogikou a uměleckou terapií. Její performance byly představeny na přehlídkách Pražské Quadriennale, FACT FESTIVAL v Budapešti či na festivalu Next Wave v divadle Komedie v Praze. Její videa byla prezentována na Marienbad Film Festival a ve Screensaver Gallery v New Yorku. Byla rezidentkou v centru pro současnou performance Katapult v Berlíně a v Art Center Bakelit v Budapešti. V roce 2022 jí v Nakladatelství AVU vyšel básnický debut s názvem Jako bych očima fotografovala stále ty stejné snímky. 

 

Ondřej Hrabal (*1995) se věnuje především poezii, Nezkoušej se usmát (2019, JT’s nakladatelství), Racci (2020, JT’s nakladatelství) a Přenašeči závěsů (2023, Bílý Vigvam), dále slam poetry (mistr ČR za rok 2018), próze, copywritingu, organizaci kulturních akcí (literární festival Inverze nebo Letní filmová škola) a hudbě (Bartleby). Vystudoval filozofii a anglickou filologii na FF UP v Olomouci, potom anglistiku a aplikovaná ekonomická studia tamtéž. Mimo to absolvoval studijní pobyty na University of the Basque Country a University of East Anglia (filozofie a tvůrčí psaní). Je ředitelem nakladatelství Nugis Finem Publishing.

 

Jan Jindřich Karásek (*1997) dokončuje magisterská studia scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU. O teorii filmu a scenáristice vyučuje od roku 2022 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde aktuálně žije. Psal články o kultuře a společenských tématech pro weby Český rozhlas Radio Wave a ČT Art. V současnosti píše publicistiku pro média jako Heroine, Forbes Česko a Seznam zprávy. Literární eseje publikoval např. v revue Prostor a pro kurátorskou platformu Psí víno připravoval audio podcasty. V roce 2019 se stal laureátem Literární ceny Františka Halase. V roce 2020 mu vyšla debutová básnická sbírka Vyměřování vzdálenosti.