Tématem Lipavského instalace je samo místo, genius loci a lidé, kteří ho spoluvytvářejí, důvody scházení se a vernisáž jako nejednoznačná situace. Obraz dvorku Školské 28 na nástěnce je obklopen tmavými siluetami charakteristických postav na zdi. Instalaci doplňuje papírový rozkládací komix ve tvaru půdorysu dvorku s vernisážovými dialogy.

Matěj Lipavský je malíř a kreslíř, věnuje se také komixu, studoval na pražské AVU, žije v Praze. Námětem jeho maleb je světelná atmosféra, v kresbě vychází ze streetartových šablon s důrazem na světlo a s laděním podobným filmu noir. Na komixu ho zajímá možnost uplatnění filmových (rytmických) postupů, možnost vývoje formy v lineárním čase čtení, možnost doslovnosti a popisnosti, kterou v malbě nevyužívá.

V roce 2011 byla v Lipavského výtvarném zpracování /ve spolupráci s Pure Beauty/ nakladatelstvím Lipnik vydána grafická novela Chyba. Jejím motivem je pašování a černý obchod se vzácnými a kriticky ohroženými rostlinnými druhy. Jde o příběh Kryštofa Warjaka, sběratele orchidejí a schopného pašeráka, který se rozhodne přijmout zakázku bohatého ruského sběratele květin a v Japonsku ukradne vzácnou, oficiálně dávno zaniklou květinu. Touto krádeží nevědomky uvede do pohybu prastarý mechanismus kletby, která nad rostlinou a domem jejích majitelů visí.