Od 11. června v Polagraphu vystavuje mladá česká fotografka Eliška Kyselková – dvaadvacetiletá studentka reklamní fotografie, která má za sebou ohromné úspěchy… a v jejím portfoliu samozřejmě nechybí ani Polaroidy.

Eliška se specializuje na módní fotku a se svým osobitým přístupem už „obsadila“ nejednu časopisovou stránku. Fotila pro Toni&Guy nebo Vogue, ale třeba i pro Vilu Tugendhat.

O módu se aktivně zajímá, proto často spolupracuje i přímo s návrháři a jak sama říká, tato komunikace je stěžejní částí její práce. „Asi nejlepší pocit mám z focení s návrhářkami Terezou Otáhalíkovou a Denisou Dovalovou, se kterými jsme fotily sérii Evil Twin Collection. Nejenže fotografie vyšly dobře, ale celé focení probíhalo ve skvělé atmosféře. Navíc se sešel výborný tým, takže byla radost pracovat.“, říká Eliška.

Polaroid se v módní fotografii cítí jako ryba ve vodě – hrál si s ním už Helmut Newton, využil ho i v Polagraphu nedávno vystavující Dan Vojtěch a využívá ho i Eliška. Věnuje se Polaroidu defakto díky svému školnímu studiu, kde dostala první šanci si toto médium vyzkoušet. „Chtěla jsem zkusit jinou techniku než všichni ostatní. Polaroid mě ale vždy zajímal pro svou podstatu. I když se jedná o filmový materiál, výsledek je rychlý a jedinečný. Každá fotografie je originál a má v sobě úžasnou atmosféru.“