Událost se koná na UMČ Dlouhá 3, Brno – Bohunice, 625 00

Skupinová výstava konající se při příležitosti oslav 780. výročí založení obce Bohunice představí vybraná díla od současných českých výtvarných umělců, která svým osobitým způsobem pracují s tematikou vztahu přírody a moderní civilizace, jehož jsme všichni součástí. Vznikne tak neobvyklé spojení umělecké instalace v interiéru i exteriéru bohunické radnice, přičemž toto prostředí nabídne zcela jiné možnosti jejího koncipování než tradiční galerijní prostor. Právě na tento zvláštní průnik se bude výstava snažit hravým a lehkým přístupem reagovat.

Na výstavě budou participovat umělci napříč různými médii. Těšit se tak můžete na fotografie známého českého výtvarníka Václava Stratila, malby Marie Vránové a Přemysla Procházky, svá sochařská díla budou prezentovat Marie Videmanová a Ondřej Bílek, k vidění budou i videoartové práce Dany Dvořákové, či performance dvojice ČIČI (Nikol Čížek Uxová, Michaela Čížková), která navíc naváže živou akcí přímo v průběhu vernisáže.

Výstava se uskuteční pod kurátorským vedením týmu galerie Monomach prostřednictvím kurátorek Dany Dvořákové a Pavly Maslejové. Pozice garanta projektu se ujal Michal Kincl. Autorem grafického designu události je Vilém Röbsteck.

(Galerie Monomach je galerií orientující se především na spolupráci mladých umělců. Galerie sídlí na Gorkého 12 v Brně, pod kavárnou Falk.)