Jak prezentujeme svou osobnost a život na veřejnosti? Chováme se jinak online a jinak v "reálném" světě? A co je vlastně "reálný" svět? Vždyť na internetu si naše příspěvky a komentáře také prohlížejí "reální" existující lidé..

Projekt Edity Pattové  "Facebook" zkoumá fenomén tohoto média a sebeprezentace. Co o nás vypovídá náš profil? Většinou sdílíme jen pozitivní pocity a úspěchy. Fotografie, které nám připadají vtipné, kde vypadáme sexy, vytváříme si tak svého lepšího avatara. Nejde o kritiku tohoto média, jde spíše o sociální průzkum, koneckonců autorka je také uživatel. Edita namalovala tato plátna podle reálných fotografií a chatů na Facebooku, tím tyto příspěvky vrátila zpět do "reálného" světa a některé reakce překvapily. Někteří požadovali změnu uživatelského jména, jiní zase měli radost, že se stanou součástí uměleckého díla..

Edita Pattová (*1982, Praha) vystudovala FAVU při VÚT v Brně v ateliéru Jany Prekové a absolvovala stáž na School of Fine Art, University of Leeds a na FAMU v Praze. Obdržela 4. cenu na IX. Mezinárodním bienále současného umění ve Florencii (2013), nyní vystavuje své kresby ve fotografii na Osten Biennial ve Skopje. Byla nominována na "Cenu Kritiky" v Praze (2008, 2013) a na "ESSL Art Award" ve Vídni a "Sovereign Art Prize" v Londýně (2011). Žije a pracuje v Praze.  www.e-art.cz