Pragovka Gallery srdečně zve na další doprovodný program výstavy Festival neviditelného filmu kurátorek Ley Petříkové a Maro Hajrapetjan v prostorách Pragovka Gallery Foyer a on-line. Tentokrát se můžete těšit 13. 3. v 18:00 na pásmo filmů: Pohyby vidění. Sledujte nás na facebooku Pragovka Gallery.

 

Festival neviditelného filmu – Pásmo filmů: Pohyby vidění

Projekce pásma filmů Pohyby vidění představí výběr prací u nás méně známých zahraničních umělkyň mladší generace, které se ve své tvorbě intenzivně věnují pohyblivému obrazu na hranici mezi filmem v tradičním slova smyslu a galerijním prostorem. Pásmo reflektuje téma neviditelnosti na několika úrovních: autorkami jsou ženy, které jsou v českém prostředí zatím méně viditelné, program zároveň také bude reflektovat médium pohyblivého obrazu na pomezí tradičního filmu a galerijního konceptu, jež je stále jakousi neviditelnou kapitolou umělecké praxe a reflexe.

 

Pásmo uvede Lea Petříková a bude ke zhlédnutí k dispozici jen do 22:00 hod a bude v anglickém jazyce.

 

Program:

 

Helene Garberg: Interim (5 min)

 

Souad Mani: Souvenirs du présent (12 min)

 

Þorgerður Þórhallsdóttir: Liebestraum (38 min)

 

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury, městskou částí Praha 9.

 

Mediálními partnery Pragovka Gallery jsou ArtMap, jlbjlt.net, Radio 1, informuji, Proti šedi, GoOut, artalk.cz, Rádio DAB Praha a Místní kultura ArtRevue.