I přes týden neklidu, který AVU prostřednictvím Studentské komory AS podporuje, Vás Akademie výtvarných umění v Praze zve do svých útrob na úvodní přednášku

nového hostujícího pedagoga Floriana Pumhösla v pondělí 27. 2. 2012 v 15.15 v aule AVU (3. patro).

Florian Pumhösl ve své práci konstruuje nové referenční systémy na základě avantgardních grafických, malířských a architektonických odkazů. Jeho 16mm filmy a animace používají techniky a motivy raných experimentálních filmů. Filmové práce ve svých výstavách často konfrontuje s minimálními geometrickými malbami na skle a historickými narážkami. Zaměřuje se na strategie apropriace, citace a montáže, zkoumá evropské, ruské a japonské umění a architekturu avantgardy jako estetický ekvivalent průmyslové produkce a mechanizace. Je velký obdivovatel a znalec české avangardy a díla Ladislava Sutnara.

Florian Pumhösl samostatně vystavoval například na velké retrospektivní výstavě v MUMOKu ve Vídni, dále v MUDAMu v Luxembourgu, Kunstverein Cologne, Salzburg, Graz a Geneva, Secession ve Vídni a další. Účastnil se skupinových výstav v Raves Row London, MUMO Varšava, Generali Foundation, Witte de With Rotterdam, MOMA Chicago, MACBA Miami a Barcelona, Benátského bienále a dalších. Působil jako hostující vyučující v Kodani. Florian Pumhösl spolupracuje s prestižní Lisson gallery v Londýně, Galerií Daniel Bucholz v Kolíně nad Rýnem, Krobath Vídeň/Berlín a dalšími.

Florian Pumhösl patří k významným umělcům současnosti a jeho pedagogické působení v Praze je výjimečnou událostí.