Francis Alÿs, Children’s Game #9: Saltamontes, 2011, video, in collaboration with Benjamin Mast, Julien Devaux and Félix Blume, Salto Acha, Venezuela, 6 minutes and 10 seconds. Courtesy of the Artist. .

Zveme Vás na vernisáž výstavy fragilités ve středu 19. října 2022 od 18:00 ve dvoraně Rudolfina. Vstup na vernisáž i výstavu je volný. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Zranitelnost a křehkost se dnes staly klíčovými koncepty, které se vztahují jak ke stavu člověka, tak ekologie. Výstava fragilités v Galerii Rudolfinum tyto pojmy, vize a citové vlastnosti rozvíjí, přičemž napříč generacemi i historií spojuje umělce a umělkyně, kteří se různými způsoby hluboce zabývají křehkostí a reflektují napětí, spletitosti i paradoxy v ní obsažené.

 

vystavující umělci: Francis Alÿs, Michael Armitage, Maria Bartuszová, Bianca Bondi, Louise Bourgeois, Geta Brătescu, Edith Dekyndt, Susanna Fritscher, William Kentridge, Kapwani Kiwanga, Dominik Lang, Luboš Plný, Anri Sala, Vivian Suter, Alina Szapocznikow, Barthélemy Toguo, Anna Zemánková

kurátorky: Elena Sorokina, Silvia Van Espen