V roce 2008 vytvořilo občanské sdružení PROTEBE live z chátrajícího objektu bývalých veřejných toalet a úschovny zavazadel v centru Karlových Varů Galerii SUPERMARKET wc. Díky neutuchajícímu entuziazmu členů sdružení i podpoře města a sponzorů vznikl na ploše pouhých 42 m2 originální, multifunkční, bezbariérový prostor, který slouží nejen k vystavování, ale také k dalším tvůrčím a sociálním aktivitám určeným široké veřejnosti. V galerii probíhají vedle výstav i celoroční výtvarné dílny nebo vzdělávací programy a workshopy pro děti, mládež a představitele různorodých organizací. Prostory galerie poskytují zázemí i pro aktivity dalších skupin kulturní veřejnosti.
Galerii SUPERMARKET wc tvoří kromě nově zrekonstruovaného objektu i přilehlý podchod, který je ideální výstavní plochou bezprostředně komunikující s kolemjdoucími a je vhodný i k různým performance.

 
Součástí prostoru galerie je i malý designový krámek, místo pro posezení nad dobrou kávou, dva volně přístupné počítače s připojením na internet, ke galerii patří také malá předzahrádka k posezení venku. Navíc je v galerii dodnes k dispozici jedno veřejné, velmi kultivované, wc, jako připomínka doby nedávno minulé.

 
Výstavy v galerii SUPERMARKET wc jsou zaměřeny především na grafický a produktový design. Koncepce výstav je rozdělena do pěti pravidelně se opakujících tematických cyklů, v kterých se v průběhu roku postupně představují úspěšné studentské práce, design for all či sociální design nebo úspěšné české firmy spolupracující s designéry.