– Alexander Hackenschmied – MEXICO 1940, výstava fotografií v Synagoze na Palmovce, 11. – 22. října 2017 představí fotografie Alexandra Hackenschmieda, které pořídil během natáčení svého prvního amerického filmu Zapomenutá vesnice. Na filmu pracoval jako kameraman s režisérem Herbertem Klinem a není vyloučeno, že se tam potkal s dalším kameramanem tohoto snímku Henri Cartier-Bressonem.

Kurátorem výstavy je fotograf profesor Pavel Dias. Poprvé byla prezentována v červnu tohoto roku ve Zlíně v rámci doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu u příležitosti 70. výročí uvedení filmu Zapomenutá vesnice v Československu. Stalo se tak v roce 1947 na filmovém Festivalu v Mariánských Lázních.

Zveme na vernisáž dne 11. října v 18:00 a v následujících dnech na dvě odborné přednášky s projekcemi. 17. října v 18:00 se v rámci výstavy uskuteční přednáška historika fotografie Pavla Vančáta o Alexandru Hackenschmiedovi s projekcemi filmů Bezúčelná procházka a Meshes of the Afternoon. 18. října v 18:00 se odehraje přednáška kurátora výstavy, fotografa Pavla Diase o Alexandru Hackenschmiedovi a filmu Zapomenutá vesnice. Otevřeno denně 14:00 – 19:00, v místě možno navštívit také pop-up kavárnu. Každý den v 17:00 se bude konat 30 minutová komentovaná prohlídka.

– Po stopách bezúčelné procházky, dokumentární dílny s dětmi na karlínských a libeňských školách, ve spolupráci s My Street Films (podzim). Dílny jsou pořádány bezplatně.