Michaela Spružinová - Herpés

     Výstava Michaely Spružinové ve vitrínkách je, jak už název napovídá, parodií na značku Hermés a jejich způsob prezentace výrobků ve výlohách. Jde o nákladné instalace slavných umělců, v nichž je zakomponován produkt firmy v hávu nejsoučasnější tematiky. Příběh, kterým se zabývá Míša, poukazuje hravou formou na sexuální turismus, na situace z exotických nevěstinců, či na problematiku sexuální identity formovanou spotřební kulturou.  Jako produkty zahrnuté do instalace představuje Míša své objekty ze skla, banánové holínky, spodní prádlo a boty, které se dají vnímat jako atributy pop kultury.
     Herpés je tedy jakousi metaforou infekce ve společnosti, která se stala příliš povrchní, bezduchou a lhostejnou, že nedokáže řešit dalekosáhlost svého konání.
     Na reflexi konzumní společnosti se Míša zaostřuje již dlouhou dobu. Bere si na mušku paradoxy módních trendů, ideál krásy a bezchybnosti a jejich vliv na poblázněnou společnost.
     Výstava Herpés patří též do Míšina projektu „MC Nagyi“, v němž pracuje s vlastním tělem, především pak s těmi partiemy, které se těší největší pozornosti při posuzování ženské krásy. Tyto partie a tvary v něm přetváří a dovádí do krajností. Vznikají tak nové příběhy o kráse dovedené ad absurdum.  V těchto site specifických instalacích používá jako materiál latex a sklo. Surovinou jí jsou recyklované střepy skla, které pečlivě skládá, v náročném procesu tak vznikají unikátní tavené plastiky. Pohrává si v nich s tvarovou podobností banálních předmětů a ženských křivek. Míša představuje originální autorský rukopis v oblasti skla, ale i v dalších médiích, kterými tuto svou doménu rozšiřuje.