3. září proběhne v malé žižkovské galerii Polagraph vernisáž výstavy fotografa Jana Bezuchy, jednoho z dvojice Lunatic Asylum, kterou tvoří společně s Tomem Čoudilem.

Polaroid pravidelně využíval při svých zakázkách jakožto náhled a test expozice, nafotil tisíce testovacích snímků na svoji Mamiyu s Polaroidovými zády, snímky popsal poznámkami o nastavení fotoaparátu i světel, nechal je schválit klientem, nafotil scénu na velký formát a Polaroidy poté založil do svého archivu.

A v tomto archivu jsme společně po letech objevili opravdové skvosty, které zachycují a představují nejen již přežitou techniku a knowhow vzniku ateliérových fotografií, ale navíc jsou dech beroucím záznamem z konce minulého tisíciletí, doby zrodu českého internetu, jež Jan Bezucha svojí Mamiyou pečlivě zaznamenával při portrétování jeho nejvýznamnějších představitelů pro časopis Internet.

V Polagraphu tak najdete unikátní sbírku fotografií osobností jako je Ivo Lukačovič, Jan Muchow, Ondřej Tomek, Patrick Zandl nebo třeba Daniel Dočekal a další. Fotky je přitom zachycují v naprostých počátcích jejich kariéry, většinou těsně předtím, než se stali slavnými a úspěšnými a někteří i ukrutně bohatými.

Vernisáž výstavy proběhne 3. září od 18ti hodin a bude zahájena samotným autorem vystavených fotografií, Janem Bezuchou. Při besedě, která bude tradičně součástí vernisáže, představí i svoji další tvorbu a zároveň povypráví o tom, jak se s Polaroidem kdysi v profesionální reklamní fotografii pracovalo. Můžete se tak těšit na hromadu inspirujících zážitků z focení nejen tehdejších vycházejících hvězd internetového byznysu.