Přehlídka filmové animace a současného umění vyzývá autory k zasílání audiovizuálních děl do 16. ročníku soutěže Jiné vize CZ 2022. Soutěž si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

 

Deadline pro přihlášení do soutěže je 2. října 2022.

 

Do soutěže postoupí deset děl, které v letošním roce vybere kurátor a umělec Šimon Kadlčák. Výběr děl bude promítán jako filmové pásmo v kinosále a dále v rámci galerijní instalace na letošní 21. Přehlídce filmové animace a současného umění (PAF Olomouc) v Olomouci, která proběhne od 1. do 4. prosince 2022. Vítěze soutěže zvolí mezinárodní porota (Hlavní cena) a diváci (Cena diváků).

 

V průběhu následujícího roku bude výběr deseti děl pod názvem Jiné vize CZ 2022 prezentován v České republice i v zahraničí. Vítěz Hlavní ceny mezinárodní poroty obdrží finanční odměnu 10 000 Kč.

 

Podmínky přihlášení:

– dílo lze promítnout v kinosále

– dílo lze instalovat v galerii

– dílo není v termínu uzavření open callu starší více než 18 měsíců

– dílo má nezávislý a nekomerční charakter

– dílo bylo vytvořeno na území České republiky (autor nemusí mít české občanství, rozhoduje místo vzniku)

– soutěž neklade žádná omezení na formu či stopáž díla

– svá díla mohou přihlásit profesionálové i amatéři všech věkových kategorií

– je možné zaslat více děl (pro každé je zapotřebí vyplnit přihlášku zvlášť)

– účast v soutěži není omezená účastí na minulých ročnících (autoři se mohou hlásit opakovaně)

– úhrada přihlašovacího poplatku 100 Kč

 

PŘIHLÁSIT DÍLO DO SOUTĚŽE 

 

Deset nominovaných děl vybírá každý rok osobnost z nejrůznějších odvětví kultury. V předešlých letech byli kurátory soutěže Keiko Sei, Tina Poliačková a Lumír Nykl, Laura Amann, Rado Ištok, Michal Novotný, Karel Císař, Lenka Střeláková, Marika Kupková, David Kořínek, Dušan Zahoranský, Pavel Ryška, Sylva Poláková, Lenka Dolanová, Martin Fišr a Přátelský film (Michal Pěchouček a Martin Mazanec).

 

Vítězové hlavní ceny předchozích ročníků byli Jozef Mrva (2021), Štěpán Krahulec, Fanny Chaiyarach, David Střeleček (2020), Zbyšek Semelka (2019), Valentýna Janů a Kryštof Hlůže (2018), David Přílučík (2017), Lucie Rosenfeldová (2016), Janek Rous (2015), Barbora Kleinhamplová a Kristýna Bartošová (2014), Petr Šprincl a Marie Hájková (2013), Akile Nazli Kaya (2012), Alexandra Moralesová (2011), David Možný (2010), Daniel Pitín (2009), Martin Kohout (2008) a Viktor Takáč (2007).

 

Pro více informací neváhejte kontaktovat koordinátorku soutěže Nelu Klajbanovou na adrese jinevize@pifpaf.cz