Jak lze chápat dílo Albion od Mata Collishaw v souvislosti s brexitem? V čem se proměnila Collishawova tvorba od 90. let? A ke kterým historickým dílům odkazuje videoprojekce The End of Innocence?

To vše se dozvíte na 1. komentované prohlídce výstavy Mat Collishaw. Standing Water s jejím kurátorem Petrem Nedomou ve čtvrtek 19. dubna v 18:00.

Vstup na výstavu je zdarma díky Nadačnímu fondu Avast.
Generálním partnerem galerie je J&T Banka.

Výstava Standing Water představuje mnohdy tradiční témata dějin umění aktualizovaná v kontextu dnešní doby s využitím rozmanitých možností použitých médií. Mat Collishaw (*1966) je jedním z hlavních představitelů významné generace britských umělců, kteří se etablovali na konci 80. let po studiích na londýnské Goldsmith’s College. Pražská expozice prezentuje jeho zásadní díla ze všech období vývoje jeho uměleckého projevu od 90. let po současnost. Pro jeho tvorbu jsou charakteristická hlubší, historicky prověřená témata, skrývající se pod vizuálně přitažlivým povrchem, díky němuž snadno poutají pozornost diváka, ovšem při zachování vysoké estetické kvality. Přiblížením ikonických děl dějin umění současnému divákovi posouvá realitu umění a jeho reprezentace do zcela nového kontextu.

Foto: Mat Collishaw, Albion, 2017, Courtesy the artist and Blain|Southern, Photo: Peter Mallet