Vřele zveme na komentovanou prohlídku a diskuzi ve výstavě Johany Merty: Víru nevygooglíš. Prohlídku povede Johana Merta v doprovodu kurátorek Jany Gazdagové a Terezy Kučerové.

 

Tato komentovaná prohlídka znovu otevře výstavu v plném znění po období, kdy byla neočekávaně přerušena stavebními pracemi, za což se velice omlouváme.

 

Pro návštěvníky Galerie Edikula tato velkorysá nabídka, kterou autorka galerii navrhla již po vernisáži ovšem nepředstavuje pouhou možnost poslechnout si autorčinu prezentaci. Jak o svých dílech Johana Merta uvádí, jako proces jejich vzniku a velice důležitý moment jejich dotvoření chápe mimo jiné i dialog s diváky nad vystavovaným dílem, který pro ni představuje jakési ukončení procesu tvoření díla samotného. Proto se lze těšit nejen na autorský výklad představovaného objektu, ale také na otevřený dialog na dané téma. Ten byl také mimo jiné jednou z hlavních autorčiných motivací k vystavování v Galerii Edikula. Vždy ji totiž velice zajímala možnost diskuze nad jejími díly s odbornou veřejností na půdě Filozofické fakulty.

 

Komentovaná prohlídka proběhne v prostorách Galerie Edikula, v přízemním patře budovy C (v chodbě před Studijním oddělením FF MU), na Arne Nováka 1 v Brně, dne 24. února 2020 od 16. hodiny. 

 

Všichni jste vřele vítáni!