V rámci projektu Konektiv on Tour se v Brně poprvé představí nová hudební spojení, ve kterých se prolínají rozmanité hudební žánry i kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí. Radikální spojení rozličných tvůrčí přístupů vybízí k hledání vzrušujících a nepředvídatelných výsledků a zároveň symbolizuje jednoznačné odmítnutí předsudků vůči cizincům a příslušníkům menšin.

 

Portugalskou zvukovou umělkyni Saru Pinhero a českou zpěvačku a producentu Fæ Bestia spojuje zájem o objevování nových způsobů vyjádření pohybujících se na hranici mezi hudbou a zvukem. Propojení výrazně odlišných hudebních světů nabídne spolupráce Iana Mikysky, skladatele a intermediálního umělce, a kapely Dunjingarav, jejíž repertoár tvoří zejména tradiční stepní mongolské písně. Hluboké a komplexní hudební tradice se protnou ve společném vystoupení mistra hry na barokní loutnu a její basovou variantu, theorbu, Marka Kubáta & Chaitanya Bhat, mistra pěvecké techniky severoindického žánru Khayal.

 

Konektiv podporuje Iniciativu Hlavák, která na Hlavním nádraží v Praze poskytuje prvotní materiální i psychologickou pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, Sýrie a z dalších zemí.