Marten van Valckenborch the Elder – Babylonská věž, 1595

Letní umělecko-eko-sociologické setkání v Chaos Start 2022 v rámci celoročního výstavního a kulturního programu Galerie Kabinet Chaos.

 

Do konce srpna můžete vidět výstavu čtyř členů umělecké rodiny s názvem Natural Antibodies. Tomáš Císařovský a jeho žena Erika Bornová, jejich dcera Rozálie Prokopcová a její muž Jaroslav Prokopec, se všichni po svém a ve svém médiu, vyjadřují k tématům přírody ve spektru aktuálního dění ve Světě zmítaném ekologickými i geopolitickými problémy. Výstava potrvá do konce srpna.

 

PROGRAM:

Téma setkání je Krásný nový svět, poněkud ironicky a idealisticky inspirováno vizionářskou knihou Aldouse Huxleyho, se pokusíme formulovat naše vize nového světa, který by mohl nastat, či již nastává. Zveme zajímavé inspirativní osobnosti ze světa umění a blízkých oborů. Setkání je určeno studentům a absolventům uměleckých škol, dětem i veřejnosti. Setkávání je důležité a baví nás.

 

V pondělí 8. 8. od 20:00 rituální Hopi oheň. Deku a pití s sebou případně i hudební nástroje.

 

V úterý 9. 8. od 20:00, společná návštěva divadelního představení Legruti, poličsko-pražských ochotníků POPRASKD v blízké vsi Oldříši.

 

Ve středu 10. 8. od 13:00–17:00, dětská kreativní dílna na téma Krásný nový svět, představy dětí. Pro děti od 6–12 let. Dílnu povede Mgr. Štěpánka Nikodýmová a Mgr. Veronika Jílková. V podvečer prezentace účastníků.

 

Čtvrtkem 11. 8. vás provede intermediální umělkyně Anežka Hošková. Dílo Anežky Hoškové lze spojit s mezinárodním proudem mystické asociační malby či kresby a postinternetové estetiky. Absolventka AVU nejprve v letech 1997–2001 studovala propagační grafiku na Střední uměleckoprůmyslové škole. Poté v letech 2001–2007 studovala Fakultu výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně v ateliéru Václava Stratila. Jejím bratrem je Jakub Hošek, se kterým tvoří uměleckou dvojici Indie Twins. Od roku 2003 je členkou kolektivu A.M.180 Collective, který provozuje pražskou Galerii A.M.180. Je spolupořadatelkou festivalu Creepy Teepee. https://www.works.io/anezka-hoskova. Od 14–17 hodin.

 

Ve čtvrteční podvečer od 18:30–19:00, se můžete těšit na projekci filmu Otázka nuly, filozofa Petra Šourka, který se stal podnikatelem, spisovatele, který se stal textařem, a umělce, který se stal uměleckým ředitelem. Je hnacím motorem těchto projektů: http://www.corrupttour.com/, http://www.openthinktank.cz/ a http://www.scart.cz/satyricon/

 

Pátek 12. 8. se ponese v duchu tvorby a sebezkušenostních cvičení Veroniky Šrek Bromové, procesuální tvořivé odpoledne v přírodě. Veronika vede Galeii Kabinet Chaos od r. 2011. Na poli umění je aktivní od začátku 90. let. Je známa pro svou pionýrskou práci s fotografií a intenzivní experimentování s tělem i médii. V posledním desetiletí se více vztahuje k přírodě a rituálu. Studovala sebezkušenostní arteterapii a má psychoterapeutický výcvik SUR. Její díla jsou aktuálně k vidění v Kunsthalle Praha, Půlnoc umění a na výstavě Heroin Crystal v GHMP Dům u Kamenného zvonu, Art Take Away, metro Praha. Od 14–17 hodin.

 

V páteční podvečer 18:30–19:30, se můžete těšit na přednášku Mgr. Tomáše Pospiszyla nazvanou Lidská minulost na Marsu. Tomáš Pospiszyl je český publicista, teoretik výtvarného umění a pedagog. Do povědomí veřejnosti se dostal jako spolupracovník Davida Černého, se kterým působil v umělecké skupině Úchvatní a podílel se také na jeho díle Entropa. Aktuálně vede sekci teorie na pražská AVU.

 

V sobotu od 17:30, proběhně vernisáž účastníků a účastnic letního setkání.

 

 Za podporu celoročního výstavního programu děkujeme letos pouze městu Polička.

 

Přihlašujte se na verbrom@gmail.com. Změny vyhrazeny. Sledujte aktuální situaci na FB Galerie Kabinet Chaos, nebo pište, volejte na +420 602 315 215. Adresa Střítež 68, Polička 572 02, 4 km od Poličky a 14 km od Litomyšle. Těšíme se na setkání s Vámi.