„Po kratší pauze se vám, kluci, ozývám, jestli s tím čtením pořád počítáte. Nebezpečně se nám to totiž celé blíží, jak ten čas poslední dobou brutálně letí.“ A je to tak. Letí to. Na tom se shodneme a počítáme s tím. Zbývá jen domluvit se na tázacích zájmenech. Honza Dibitanzl a Tim Postovit vystoupí v Garáži jako svébytné tvůrčí duo, ale i každý sám za sebe ve své vlastní poetice a nezbytném humoru. Na startu v diskusi s dlouholetým kamarádem a moderátorem večera, Janem Jindřichem Karáskem. A posléze už si vystupující otěže seberou dle libosti. Básnické texty, možná slamy, možná spíš pohnutá čtení do performance. A mluvené slovo o tom, odkud, kam a proč. A hlavně o tom, že to letí… jaxfiňa!

 

Tim Postovit (*1996) je autor knih básní Magistrála (2019, Pointa), Motýlí pavilon (2021, Host). Mistr ČR 2019 v duo slamu. Překládá z ukrajinštiny a ruštiny. V současné době se živí lektorováním češtiny pro cizince a tvůrčího psaní. Působí ve spolku Posila BAM podporující práci dobrovolnictva v Charkově a okolí.

 

Jan Dibitanzl je slamer, scenárista a lektor improvizace (ale nájem mu platí práce v reklamní agentuře). Spoluautor hraného audio-seriálu Štěstí ASAP, který vyšel v produkci Českého rozhlasu Radia Wave na podzim 2023. Dvojnásobný mistr ČR v duoslamu (v sólovém mistrovství slam poetry pak „pouze“ finalista, takže společnost Jana a Tima z něj snad dostane to nejlepší).

 

Jan Jindřich Karásek (*1997) vystudoval scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Psal články o kultuře a společenských tématech pro weby ČRo Radio Wave a Seznam Zprávy. V současnosti píše publicistiku pro Forbes Česko a časopis Heroine. Od roku 2022 vyučuje scenáristiku, filmovou teorii a současné umění na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Eseje publikoval například v revue Prostor a časopisu Host. V roce 2019 se stal laureátem Literární ceny Františka Halase. V roce 2020 mu vyšla debutová básnická sbírka Vyměřování vzdálenosti.