Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni srdečně zve všechny příznivce designu a umění na výstavu klauzurních prací studentek a studentů jednadvaceti ateliérů. Výstava klauzurních a semestrálních prací letního semestru 2023/2024 představí umělecká díla téměř šesti stovek mladých umělců a umělkyň pod jednou střechou budovy plzeňské umělecké fakulty.

Ve svých dílech studující reagovali na společenská témata, která je nenechávají lhostejnými. Svoboda, Spánek, Strom, Světlo či Statement byla některá z témat, kterým se v letním semestru věnovali. Pracovali na zadáních z veřejné a soukromé sféry. V plakátech zohlednili téma výročí světového filmu anebo Franze Kafky, navrhovali světelný objekt budoucí generace, prostředek chránící nohu při chůzi na nezpevněném povrchu, ale také záchranářský plovák. Pro výčepní Prazdroje designovali tréninkové místo, do komiksu promítli své noční můry, ilustrovali významná literární díla, jídelní rituály spojené s náboženskými i tradičními oslavami anebo dekorovali “ovívadlo”. V grafickém designu se nechali inspirovat japonským designem. Socha se stala Ozvěnou jejich nitra, jemuž nová média dala Tvář. V malbách pak s radostí vstoupili do neznáma.

Klauzurní postupové zkoušky jsou vyvrcholením každého semestru a zároveň završením a oslavou půlročního úsilí všech studentů a studentek. Dokládají, kam se plzeňští malíři, sochaři, grafici, designéři, animátoři, fotografové a další za uplynulý semestr posunuli.

otevírací doba: po–pá 10:00–20:00, so–ne 10:00–18:00