Lilky 60200

Galerie 209 se na podzim 2020 s pozvanými umělci orientuje na skupinové performance. Dalším kolektivem jsou Lilky 60200. Jejich práci sledujte na instagramu 209, Lilky 60200 a webu.

 

Dívčí skupina Lilky 60200 (Kristýna Gajdošová, Monika Rygálová, Bára Šimková a Tereza Vinklárková), funguje od roku 2018 a zformovala se v ateliéru Intermédií. Lilky vznikly z ryzího přátelství, potřeby vzájemné podpory a lásky i jako reakce na otravné momenty obvyklé umělecké praxe, která staví na pocitu vlastní výjimečnosti a nekonečné produkci novátorských uměleckých artefaktů. Nedávno prezentovaly například svou Proceduru na očištění těla i mysli od kapitalismu, která vznikla v rámci rezidence Camp As One 2019, na Mezinárodním bienále mladého umění v Moskvě.

 

Pro výstavu v galerii 209 s názvem lilky_60200_wtf element exercise vytvořily webovou stránku s překvapením. Link bude zveřejněn během online vernisáže dne 4. listopadu v 18 hodin a bude Vám dělat radost v těchto těžkých dnech kdykoliv, když budete smutní. 

 

„I am child of the earth, I sing with the wind, I dance with the flame, I cry with the rain, The sun guides me by day and the moon by the night. I listen to the universe and find my own path in life.“