„Jakmile do zahrady vstoupíte, čas se změní a vy můžete navštívit zákoutí štěstí, oblouky smutku i fontány plné hněvu.“

 

Mezinárodně uznávaná umělkyně a aktivistka Wai Ting Loretta Lau se narodila v britském Hongkongu. Sedm let pracovala jako učitelka výtvarného umění a byla svědkem velkých změn, které nastaly po předání Hongkongu Číně po britské kolonizaci. Od roku 2018 žije v Praze jako politická performerka. Účastní se přehlídek současného umění napříč Evropou. Během posledních měsíců participovala například na festivalu Dada v portugalské Beje, v berlínské Galerii Saalbau, galerii současného umění Dox v rámci Pražského bienále a na mnoha dalších.

 

Rytmickým pohybem a výrazem strhává diváka a vytváří meditativní zážitek. Vybízí k zamyšlení nad uplynulými i současnými událostmi, které se dějí kolem nás. Vybízí k úvahám o podmínkách, které změnit můžeme, i k úvahám o životních cestách, které jsou pevně dané a nevyhnutelné.

 

Performance se uskuteční v historicky památném místě, na základech bývalého městského hřbitova. Dnes je toto místo přeměněno na park. Nejen významná hrobka rodiny Liebiegů zde umístěná symbolicky odkazuje k dědictví doby minulé. Expresivní tanec Loretty Lau se dotkne právě kousku této historie a současně i našich vlastních životů. Performance vždy doprovází hudba, kterou připravuje dlouholetý kolega, zvukový umělec Barry Wan