Zveme do Galerie Inkubátor, která se nachází v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, kde bude k vidění výstava Shelly a Elona Satat-Kombor. Umělci společně tvoří pár, navrhují a vyrábějí boty již více než dvě desetiletí, v dialogu, který se zrodil na chodbách Bezalel Academy of Art and Design, kde studovali a nyní vyučují.

 

Ve společných pracovních procesech dvojice dekonstruuje a konstruuje botu jako koncept i jako objekt a posouvá hranice mezi konceptuálnem a praktičností. V průběhu let představili konceptuální obuv na mnoha výstavách designu a řemesel. Jejich návrhy obuvi představovaly inovativní myšlenky a byly vyjádřeny a provedeny novými řemeslnými technikami, které umělci vyvinuli v kombinaci s tradičními technikami. Manželský pár funguje pod značkou Couple of. V současnosti působí Shelly již druhé funkční období jako vedoucí katedry šperku a módy na Bezalel Academy of Art and Design v Jeruzalémě.

 

V roce 2010 oba získali Cenu ministerstva kultury a sportu pro designéry. Z prohlášení poroty: “Shelly a Elon Satat-Kombor jsou průkopníky celoživotního díla v oblasti designu a obuvnictví v Izraeli i v zahraničí. Po léta a navzdory všem předpokladům tito dva vytvářeli obuvnický design, od rýsovacího prkna, přes navrhování a vlastní výrobu až po prestižní místní a mezinárodní uznání. Jejich práce je důkazem odvážného způsobu myšlení, který vede k obnovené a svěží definici pojmu boty, jejího designu prostřednictvím inovativních a flexibilních struktur, které připomínají originální architektonické stavby. Designérům se daří skloubit konkrétní funkční design s konceptem, který se vyhýbá měnícím se trendům. Jejich designérská práce se vyznačuje kreativitou a vynalézavostí, přičemž se zabývají alternativními materiály a znovu zkoumají tenkou hranici mezi designem, uměním a funkcí. To vše obohacuje obor couture obuvnictví a dává mu jiný, jedinečný a fascinující charakter.”

 

otevírací doba: všední dny 10:00–18:00